Uczennice zdobyły dla SP 1 szesnaście laptopów. To główna nagroda w ogólnopolskim konkursie

To główna nagroda w konkursie "Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!". Pracę przygotowały uczennice klasy 8a, dziś już absolwentki szkoły na Ostrogu.
- Nasza szkoła wzbogaciła się dzisiaj o nowoczesną, mobilną pracownię komputerową, składającą się z 16 laptopów Acer oraz szafy do ich przechowywania i ładowania. Ta pracownia to główna nagroda w ogólnopolskim konkursie plastyczno-cyfrowym „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, zorganizowanym przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej. Zainteresowanie konkursem okazało się nadspodziewanie duże. Na konkurs wpłynęło aż 2389 prac z całej Polski!
Z trudną tematyką konkursu poradziły sobie wyśmienicie uczennice zeszłorocznej klasy 8a: Marta Wawoczny, Aleksandra Chrobok, Anna Pacharzyna i Nikola Sobiech pod opieką nauczyciela informatyki - Krzysztofa Ciszka. Ich praca to film promujący Fundusze Norweskie za który zdobyły dla szkoły główną nagrodę. Otwarcie wirtualnej galerii prac i uroczysta gala wieńcząca konkurs zaplanowane są na wrzesień 2021 r. - informuje SP 1.
Norweski Mechanizm Finansowy (czyli tzw. Fundusze Norweskie) i Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli Fundusze EOG) to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom Unii Europejskiej. Głównym celem Funduszy Norweskich i Funduszy EOG jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków między państwami-darczyńcami a państwami-beneficjentami. Aktualnie odbiorcami Funduszy Norweskich i EOG jest 15 krajów europejskich, w tym Polska.







![Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] Fanny Days po raz trzeci. Krowiarki znów pełne mieszkańców regionu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786314071dsc-5043-.jpg)

![Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] Nędza lepsza od beniaminka. Gospodarze odwrócili losy meczu z Krzanowicami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786255956photo-11-z-89-.jpg)







![Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] Nie tylko o punkty. Region grał także sparingi [WYNIKI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1756670353gre09555-.jpg)




![Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] Fanny Days na bis. Zdjęcia lotnicze wydarzenia w Krowiarkach [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786363689dji-0442-.jpg)

![Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] Tworków zremisował z Fortecą. Emocje dopiero po przerwie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786344163photo-19-z-63-.jpg)

















![Chmiel, historia i czeski humor. Pierwsze Dożynki Chmielne na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] Chmiel, historia i czeski humor. Pierwsze Dożynki Chmielne na Zamku Piastowskim [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1786440636plakat-dozynki-.jpg)







Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.