Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 sierpnia 202107:44

Najpiękniejsze raciborskie ogrody przydomowe [FOTO]

Najpiękniejsze raciborskie ogrody przydomowe [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Konkurs Zielono Mi. - Wybór najładniejszego ogrodu bywa niezwykle trudny, dlatego też w konkursie została stworzona punktacja za poszczególne elementy - informuje magistrat. Zobaczcie na zdjęciach jak raciborzanie urządzają przestrzeń przy swoich domach.

W tej kategorii najwyższą punktację zdobyli Bożena i Mirosław Martyniak, którzy pielęgnują swój piękny ogród przy ul. Letniej w Markowicach. Przestrzeń ta ma niesamowitą historię – pan Mirosław daje roślinom drugie życie. Każde drzewo w jego ogrodzie było niechcianym w szkółce, albo rosło gdzieś, gdzie nie mogło już rosnąć. Tutaj nie tylko drzewa są z odzysku – dotyczy to również każdego elementu, który się tam znajduje.

Państwo Martyniak drzew nie przycinają, ponieważ marzy im się las. W ogrodzie tym można nacieszyć podniebienie borówkami, jabłkami i wieloma innymi owocami i warzywami. Co ciekawe, znajduje się tam również pasieka, w której powstaje miód. Państwo Martyniak w wolnym czasie pieką chleb w swoim piecu chlebowym w ogrodzie.

II miejsce przyznano Gabrieli Parys, za ogród przy ul. Toruńskiej, w którym pomysłowe rozwiązania pana Gerarda umożliwiają krążenie wody w ogrodzie. Do tego dochodzi duża różnorodność roślin, które ładnie się ze sobą komponują.

III miejsce należy się Gabrieli Zbeczce za ogród przy ul. Górnej. Komisja doceniła pomysłowe rozwiązania na odzysk deszczówki oraz ściółkę z szyszek. Ogród wyróżnia wysoki poziom estetyki i różnorodność zastosowanych materiałów.

Ogród Danuty Janczyszyn znajdujący się przy ul. Kołłątaja otrzymał wyróżnienie. Komisji przypadła do gustu w szczególności pozostałość bramy, która tworzy przejście do ‘tajemniczego ogrodu’. Ponadto ogród jest bogaty w rośliny miododajne.

Wyróżniono również ogród Krystyny Wolnik (znajdujący się przy ul. Górnośląskiej) w szczególności za kolekcję roślin iglastych, a także za harmonijną kompozycję całego ogrodu.

Wszystkim laureatom konkursu gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród 20.08.2021 o godzinie 17:00 na Raciborski Rynek!

Autor: red. (um), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202519:54

LKS Gamów bez trenera

LKS Gamów bez trenera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot, arch. portalu
Reklama
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh), fot. pixabay.com/zoellnerwillich
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja22 listopada 202522:56

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO]

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama
Sport23 listopada 202513:01

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO]

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22 listopada, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano trzecią edycję turnieju Winter Futsal Cup, organizowanego przez MKS Unię Racibórz. W zawodach wzięło udział sześć zespołów z rocznika 2015, które stworzyły widowisko pełne sportowych emocji i zaangażowania.

Oskar Tomeczek
Aktualności22 listopada 202511:34

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Aktualności23 listopada 202512:42

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Ciepło, prąd, gaz i przyszłość raciborskiego przemysłu – te tematy zdominowały XVII posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, które wyjątkowo odbyło się w piątek 21 listopada. Radni dyskutowali o aktualizacji planu zaopatrzenia miasta w energię, inwestycjach w oświatę oraz stanie lokalnego przemysłu.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport22 listopada 202515:07

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.