Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 sierpnia 202110:00

W mieszkaniu przy Głubczyckiej ujawniono zwłoki mężczyzny

W mieszkaniu przy Głubczyckiej ujawniono zwłoki mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Raport 998. Miniony weekend obfitował w strażackie interwencje. Odnotowano ich dwadzieścia jeden. Wśród nich znalazły się pożary, usuwanie złamanych drzew, czyszczenie jezdni z błota oraz otwarcia mieszkań. Podczas jednej z takich akcji ujawniono zwłoki mężczyzny.

Piątek, 6 sierpnia 2021

Pierwsze zdarzenie w piątek odnotowano o godzinie 10.15 przy ulicy Cecylii w Raciborzu. W wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Działania strażaków polegały na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń.

Kolejna interwencja miała miejsce o godzinie 10.56 przy ulicy Jagielnia w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o wężu na posesji. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażacy złapali gada, po czym wypuścili go w lesie. Złapanym wężem był zaskroniec.

O godzinie 12.37 zastęp ochotników zadysponowano do Bojanowa na ulicę Bieńkowicką. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o błocie zalegającym na jezdni. Działania strażaków po dotarciu na miejsce polegały na wyczyszczeniu jezdni.

Kolejna piątkowa interwencja miała miejsce o godzinie 13.03 w Tworkowie. Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało zgłoszenie o złamanym konarze drzewa w miejscowym parku. Na miejsce skierowano jeden zastęp ochotników, których działania polegały na usunięciu wiatrołomu.

O godzinie 16.38 dwa zastępy PSP zadysponowano na ulicę Bankową w Raciborzu. Przyczyną interwencji był brak kontaktu z lokatorką jednego z mieszkań. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi. Po wejściu do lokalu znaleziono kobietę, która… spała. Nie wymagała pomocy medycznej. Straty materialne w tym zdarzeniu odnotowano na kwotę 400 złotych.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 17.38 przy ulicy Pocztowej w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP, którego działania skupiły się na usunięciu plamy substancji z jezdni.

O godzinie 18.22 zawyła syrena alarmowa w Zawadzie Książęcej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Betonową, skąd dotarło zgłoszenie o gnieździe szerszeni. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań, które polegały na usunięciu gniazda tych niebezpiecznych owadów.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 18.46 w budynku jednorodzinnym przy ulicy Wita Stwosza w Raciborzu. Doszło tam do uszkodzenia zaworu wodnego, co skutkowało zalaniem piwnicy. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 15 000 złotych.

O godzinie 19.53 dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Gliwicką w Rudach, skąd napłynęło zgłoszenie o widocznym dymie nad lasem. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zagrożenia nie stwierdzono. Alarm został zakwalifikowany jako fałszywy w dobrej wierze.

Następna interwencja odnotowana została o godzinie 20.35 w Ponięcicach na ulicy Fabrycznej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o drzewie na jezdni. Na miejsce skierowano dwa zastępy OSP. Działania strażaków polegały na usunięciu drzewa i udrożnieniu przejazdu drogą.

O godzinie 21.06 jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę Łąkową w Raciborzu, skąd dotarła informacja o pożarze krzewów. Po dotarciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono zgłoszenie. Działania strażaków skupiły się na ugaszeniu pożaru. Jego prawdopodobną przyczyną było celowe podpalenie śmieci.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania z ulicy Raciborskiej w Kornowacu o godzinie 22.15. Doszło tam do zalania piwnicy w budynku jednorodzinnym. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na wypompowaniu wody z zalanych pomieszczeń.

Sobota, 7 sierpnia 2021

Pierwsze, niestety tragiczne, sobotnie zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 8.32 przy ulicy Głubczyckiej w Raciborzu. Dwa zastępy PSP zostały wezwane do otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym. Po wyważeniu drzwi w mieszkaniu ujawniono zwłoki mężczyzny. Widoczne były plamy opadowe na ciele, w związku z czym odstąpiono od działań ratowniczych.

Jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP Racibórz zmarły mężczyzna miał 55 lat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

O godzinie 9.41 jeden zastęp OSP skierowano na ulicę Domową w Zabełkowie. Działania strażaków po dotarciu na miejsce polegały na usunięciu błota zalegającego na jezdni.

Kolejna interwencja została odnotowana o godzinie 11.38 przy ulicy Wojska Polskiego w Owsiszczach. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o gnieździe szerszeni pod elewacją budynku jednorodzinnego. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na neutralizacji owadów.

O godzinie 13.35 miejsce miała kolejna strażacka akcja. Tym razem w Budziskach przy ulicy Fabrycznej. Na działce pojawił się wąż. Do działań zadysponowano jeden zastęp OSP. Druhowie złapali węża, po czym wypuścili go na polu. Wężem tym, podobnie jak w przypadku interwencji na ulicy Jagielnia w Raciborzu okazał się zaskroniec.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 13.37 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Rolniczą w Nędzy. W tamtejszym sklepie miał znajdować się wąż. Po dojeździe na miejsce strażacy złapali gada, po czym wypuścili go na wolność z dala od zabudowań. I tym razem był to zaskroniec.

O godzinie 15.13 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska przy ulicy Podmiejskiej w Raciborzu-Miedoni. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu dwóch prądów gaśniczych. Po ugaszeniu ognia obszar objęty pożarem został jeszcze oborany. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia była iskra z rury wydechowej samochodu, który ugrzązł na polu niedaleko miejsca pożaru. Sam pojazd nie był, na szczęście, objęty pożarem. Uszkodzony w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury został zderzak pojazdu. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 000 złotych.

Ostatnia sobotnia interwencja miała miejsce o godzinie 19.03 w jednym z obiektów chronionych przy ulicy Grzonki w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie z instalacji wykrywania pożarów. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na sprawdzeniu miejsca wskazanego przez czujkę pożarową. Jakiegokolwiek zagrożenia jednak nie stwierdzono.

Niedziela, 8 sierpnia 2021

Po intensywnym piątku i nie mniej intensywnej sobocie, niedziela dla strażaków była nieco bardziej łaskawa. Odnotowano bowiem tylko dwie interwencje. Pierwsza z nich miała miejsce o godzinie 13.53 w Zabełkowie przy ulicy Bogumińskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wężu znajdującym się w kratce odwadniającej na terenie posesji. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Strażacy złapali węża, po czym został on wypuszczony z dala od zabudowań. Tym razem istniało realne niebezpieczeństwo, gdyż złapanym gadem okazała się żmija.

Ostatnia weekendowa interwencja odnotowana została o godzinie 18.41 na ulicy Szkolnej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o kocie na drzewie. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i rozmowie ze świadkami zdarzenia okazało się, że kot zszedł z drzewa samodzielnie, po czym uciekł. W związku z tym strażacy nie podejmowali jakichkolwiek działań i wrócili do bazy.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 października 202210:19

Jodek potasu trafił do Raciborza. W tych miejscach otrzymają go mieszkańcy

Jodek potasu trafił do Raciborza. W tych miejscach otrzymają go mieszkańcy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
28
red., fot. Śl.UW, Robert Ambroziewicz
Reklama
Aktualności4 października 202208:41

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki

Henkel przedstawia nowego dyrektora raciborskiej fabryki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
mat. prasowe spółki
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności4 października 202217:52

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu

Panowie zgarnęli główną pulę. Wyniki głosowania VII edycji budżetu obywatelskiego w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
26
Racibórz:

- Cztery projekty ogólnomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego - informuje ratusz.

(um)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności3 października 202221:37

W Kuźni Raciborskiej strzelają do kotów. Jeden nie przeżył

W Kuźni Raciborskiej strzelają do kotów. Jeden nie przeżył - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KAVOWO/pixabay.com
Aktualności3 października 202212:04

XI Gala raciborskiej SKAZY na bis [FOTO]

XI Gala raciborskiej SKAZY na bis [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Dwudniowa gala taneczna zakończyła w weekend miniony sezon artystyczny działających przy Raciborskim Centrum Kultury zespołów. Teraz czas na nowe rozdanie.

fot. Jan Ptak
Reklama
Aktualności3 października 202208:51

ZUS wypłaci jednorazowe świadczenia w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze. Dotyczy to pow. raciborskiego

ZUS wypłaci jednorazowe świadczenia w związku z sytuacją ekologiczną na Odrze. Dotyczy to pow. raciborskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Aktualności3 października 202209:37

Raciborzanie na Łysej Górze

Raciborzanie na Łysej Górze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport4 października 202216:52

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach

Pacak i Klimek najlepsi w II Półmaratonie po wałach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Reklama
Aktualności4 października 202210:07

Z partnerską wizytą w Zugló

Z partnerską wizytą w Zugló - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red.
Sport4 października 202209:18

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek

Raszczyce zdobyły czernicki Zameczek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał partnera
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.