Dni ks. Stefana Pieczki z recitalem Magdy Steczkowskiej

Wydarzenie już w najbliższy piątek, 25 czerwca, o godz. 19.00 w Raciborskim Centrum Kultury.
- Chcielibyśmy, żeby nagroda ta była wyrazem naszego uznania dla tych, którzy nie uciekając od współczesności mają odwagę szukać porozumienia, budować pomosty, wykraczać poza stereotypy i przyzwyczajenia. Dialog przeszłości ze współczesnością i, w pewnym sensie, z przyszłością, dialog międzyludzki, wreszcie dialog człowieka z Bogiem. Medal jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania. Nadawany jest za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej, społecznej przyczynia się do podkreślenia wartości wpisanych w człowieka - czytamy we wstępie do regulaminu.
Od 2003 r. Medal im. Ks. Stefana Pieczki UNITAS IN VERITATE otrzymało już 69 zasłużonych osób. W zeszłym roku z powodu epidemii medali nie wręczony. Kolejnych lauratów poznamy już w piątek, 25 czerwca. Początek gali o godz. 19.00. Wcześniej o godz. 18.00 Msza św. w kościele farnym. Podczas gali wystąpi Magda Steczkowska z koncertem „Moja podróż śladami JP2”.
Stefan Pieczka (1932–1991) - Kapłan, duchowy przywódca. Urodził się 25.12.1932 r. w Bytomiu-Miechowicach. W wieku 24 lat kończy Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu, gdzie otrzymuje święcenia kapłańskie. Zostaje wikarym w Zabrzu, a następnie proboszczem w Kietrzu i Raciborzu. W latach późniejszych kontynuuje naukę na KUL-u, zdobywając tytuł magistra historii Kościoła. Ks. Pieczka miał dar zjednywania sobie ludzi. Jego duszpasterstwo zaczynało się na ulicy, a kończyło się w konfesjonale. Tworzył pomosty dialogu pomiędzy ludźmi różnych kultur. Otaczał opieką prześladowanych w stanie wojennym. U jego boku rozwijało się wiele grup, wspólnot. W 1980 roku ulega ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. Naznaczony cierpieniem, szczególną troską otacza chorych i cierpiących. W roku 1985 otrzymuje tytuł Prałata Jego Świątobliwości. Mawiał: „Błędów nie robią ci, co nic nie robią”. Umiera przedwcześnie po długiej i ciężkiej chorobie 19.06.1991 r. Był ojcem miasta i jego mieszkańców, oddając im najcenniejszy dar – trud i ofiarę swojego życia.

![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)

![Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771112465dsc-0898-.jpg)




![Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1745575724492467962-1017667347214722-1661353267706970667-n-.jpg)

![Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771089270dsc-1471-.jpg)























![Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771182398dsc-1824-.jpg)
![Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771197419gre04933-.jpg)





Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.