Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 czerwca 202107:59

Archidiecezja katowicka. Abp Skworc odwołuje dyspensę od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

Archidiecezja katowicka. Abp Skworc odwołuje dyspensę od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta nakazane. - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, podjętą na 389. Zebraniu Plenarnym w Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 11–12 czerwca br., z dniem 20 czerwca br., tj. od najbliższej niedzieli, metropolita katowicki odwołuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Do archidiecezji katowickiej należą Racibórz Brzezie oraz gm. Kornowac.

- Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, a także sakramentem spotkania z żywym Jezusem Chrystusem. Brak możliwości fizycznego uczestniczenia w Mszy św. sprawowanej w kościołach parafialnych był bardzo trudnym doświadczeniem, zarówno dla wiernych świeckich, jaki i duchownych. Cieszymy się, że możemy stopniowo wracać do tej nowej normalności także w kontekście życia religijnego. Pamiętajmy o wciąż obowiązujących przepisach sanitarnych – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.

Dyspensa od obowiązku udziału w Mszy św. w niedziele i święta została udzielona w związku z sytuacją epidemiczną wywołaną pandemią i wprowadzanymi ograniczeniami liczby osób mogących uczestniczyć w czynnościach kultu religijnego.

Autor: komunikat kurii, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.