Interwencja Polsatu w Raciborzu. Chodzi o sprawę Ramety

Pracownicy spółdzielni pracy chronionej Rameta w Raciborzu na Śląsku przez dziesięciolecia produkowali wysokiej jakości meble. Pracowali ciężko, często za najniższą krajową. Teraz otrzymali tylko niewielką część wypłaty w marcu. Od tamtej pory są na tzw. postojowym. Zarząd twierdzi, że pieniądze na wypłaty się skończyły. Radzi się zwolnić, rezygnując z odpraw i zasiłku dla bezrobotnych.
- Wszyscy zostaliśmy na lodzie. Nikt nie ma pieniędzy, cała Rameta. Tylko ratami dostajemy po 270 zł i to jeszcze za marzec – powiedzieli podczas spotkania z nami przed fabryką.












![Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765394259img-1624-.jpg)

![Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765356281final-bajkowego-.png)




![Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765275567antoniczek-.jpg)































Komentarze (0)
Dodaj komentarz