Ruszają zapisy do nowego żłobka

Zakończone prace ziemne, stan zerowy i poziomy kanalizacyjne gotowe, ponad 50 % wykonanych prac murowych po zakończeniu których budowlańcy przystąpią do wykonania stropu – to stan zaawansowania prac na budowie nowego miejskiego żłobka przy ul. Bielskiej w Raciborzu. Inwestycja zostanie zakończona jesienią. W grudniu tego roku planowane jest uruchomienie żłobka. Nabór przyszłych żłobkowiczów rusza już 20 maja. Zapisy prowadzi placówka przy ul. Słonecznej.
Nowy żłobek to inwestycja miejska, zapowiadana przez prezydenta Raciborza w „10-tce Polowego”. Żłobek zapewni profesjonalną opiekę dla 100 dzieci, umożliwiając rodzicom powrót na rynek pracy. Na budowę żłobka miasto pozyskało 3 miliony 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch+. To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie śląskim i czwarta co do wielkości kwota w skali całego kraju. Dzięki temu z kasy miasta zapłacimy za nią tylko niecały milion złotych.
Przekazanie placu budowy wykonawcy – firmie Borbud nastąpiło 23 lutego tego roku. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Ich zakończenie planowane jest jesienią, a w grudniu ma nastąpić otwarcie żłobka. Budynek żłobka to obiekt parterowy o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów będzie miał 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras.
W Raciborzu obok dobrze funkcjonującego i cieszącego się zaufaniem rodziców miejskiego żłobka na Słonecznej powstanie druga placówka. Żłobek na Ostrogu będzie nowym, komfortowym dla dzieci, dobrze wyposażonym i pozbawionym barier architektonicznych budynkiem z własną kuchnią, placem zabaw i ekologicznymi systemami pozyskiwania energii. Na jego funkcjonowanie w kolejnych latach miasto będzie sięgało po środki z programu Maluch + na dofinansowanie do utrzymania miejsc w żłobku, co obniży koszty funkcjonowania jednostki.
20 maja ruszają zapisy do nowego żłobka, ktore prowadzi dyrektor placówki przy ul. Słonecznej 9. Karta zgłoszenia dziecka dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej żłobka w zakładce druki do pobrania pod adresem: https://www.zlobek-raciborz.4bip.pl/index.php?idg=1&id=1&x=0
Przy składaniu wypełnionej karty zgłoszenia będzie można wskazać placówkę pierwszego wyboru (ul. Słoneczna/Bielska). Dodatkowych informacji udziela dyrektor żłobka pod numerem telefonu: 32 415 52 97.


![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)







![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)


![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)









![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)





























Komentarze (0)
Dodaj komentarz