Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 maja 202109:18

Ponad 120 interwencji strażaków z powiatu raciborskiego. 81-latka uratowana z zalanej piwnicy

Ponad 120 interwencji strażaków z powiatu raciborskiego. 81-latka uratowana z zalanej piwnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

123 interwencje związane z usuwaniem skutków nawałnicy odnotowali wczoraj raciborscy strażacy. Do działań zaangażowano wszystkie dostępny siły i środki komendy przy Reymonta oraz jednostek OSP z powiatu. Dziś nadal będą prowadzone działania porządkowe, głównie w gm. Krzyżanowice.

Dane KP PSP obejmują okres od ranka 13 maja do dziś, 14 maja, do godz. 8.30. Obecnie zastępy z terenu powiatu zmierzają do punktu koncentracji w Krzyżanowicach, gdzie przystąpią do działań związanych z usuwaniem skutków nawałnicy. Ta miejscowość została najmocniej dotknięta przez ulewne deszcze. Niemałe straty są w Owsiszczach oraz Tworkowie. Na prawym brzegu Odry najmocniej ucierpiała Lubomia oraz Pogrzebień.

71 interwencji dotyczyło gm. Krzyżanowice, 23 gm. Kornowac, a 13 Krzanowic. Zalanych było 49 piwnic i 11 posesji, zabłoconych 40 dróg. Musiano udrożnić 10 przepustów. W Krzyżanowicach, wchodząc do zalanej piwnicy, poślizgnęła się 81-letnia kobieta. Pomoc wezwała przez telefon komórkowy. Strażacy szybko udzielili jej pomocy i przekazali ratownikom medycznym.

Nasze wczorajsze relacje z działań - zdjęcia oraz wideo

Tworków-Nowa Wioska-Lubomia-Borucin. Nikt tu takiej wody nie widział!

Alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatu raciborskiego. Ogrom zniszczeń po kolejnej nawałnicy

Autor: red., fot. D. Matioszek, M. Wasiczek, Sołectwo Owsiszcze, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 lipca 202507:00

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W nadchodzący weekend po raz kolejny będzie się wiele działo. Sprawdź, co wydarzy się w Raciborzu i okolicy w najbliższych dniach i zdecyduj, gdzie się wybrać.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 11.07.2025
10 lipca 202521:57

Nasz Racibórz 11.07.2025

Nasz Racibórz 04.07.2025
4 lipca 202508:58

Nasz Racibórz 04.07.2025

Nasz Racibórz 27.06.2025
27 czerwca 202519:05

Nasz Racibórz 27.06.2025

Nasz Racibórz 20.06.2025
19 czerwca 202522:36

Nasz Racibórz 20.06.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.