Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 maja 202108:50

Raport 998. Przyroda pokazała swą niszczycielską moc

Raport 998. Przyroda pokazała swą niszczycielską moc - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie środowej służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali niemal pięćdziesiąt interwencji. Większość z nich dotyczyła usuwania skutków nawalnego deszczu, jaki nawiedził powiat raciborski.

Najmocniej doświadczone przez środową burzę zostały dwie gminy – Krzyżanowice i Krzanowice. Pojedyncze zdarzenia odnotowano na terenie Raciborza oraz gminy Rudnik. Do akcji skierowano duże siły i środki. Do usuwania skutków nawałnicy zaangażowały się także zakłady komunalne poszczególnych gmin. Działania polegały w większości na usuwaniu błota z jezdni, udrażnianiu przepustów oraz wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i posesji. Prócz miejscowych zastępów OSP do akcji kierowano także strażaków z PSP oraz druhów z sąsiednich gmin. W chwili obecnej działania trwają jeszcze między innymi w Zabełkowie, Rudyszwałdzie i Bieńkowicach. Jak informuje kpt. Mateusz Wyrba z PSP Racibórz, na chwilę obecną nie jest jeszcze możliwe oszacowanie strat materialnych powstałych w wyniku środowego załamania pogody.

Prócz interwencji związanych z usuwaniem skutków środowej burzy odnotowano także kilka innych zdarzeń. O godzinie 11.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarła informacja o żmii znajdującej się na jednej z posesji w Kolonii Renerowskiej. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP, który odłowił węża i wypuścił w bezpiecznym miejscu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.17. Tym razem dotyczyło ono czadu w jednym z mieszkań przy ulicy Rudzkiej w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano strażaków, którzy dokonali pomiarów oraz przewietrzyli mieszkanie.

Z kolei o 20.21 w trakcie nawału akcji związanych z usuwaniem skutków burzy odnotowano pożar. Palił się śmietnik przy ulicy Ogrodowej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który ugasił ogień. Straty materialne w przypadku tego zdarzenia oszacowano na kwotę 2 000 złotych.

Obraz zniszczeń. Przez powiat raciborski przeszła nawałnica [FOTO i WIDEO]

Burza, ulewa i grad. Strażacy mają pełne ręce roboty!

Skutki burzy nad gminą Krzyżanowice

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport8 marca 202612:33

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO]

Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotni poranek, 7 marca, Zawada Książęca stała się miejscem wyjątkowego wydarzenia sportowo-integracyjnego. Na boiskach LKS „Zgoda” przy ulicy Olimpijskiej odbyła się pierwsza edycja Biegu Kobiet – inicjatywy skierowanej do mieszkanek gminy Nędza oraz okolicznych miejscowości. Wydarzenie zorganizowano w przededniu Dnia Kobiet, podkreślając, że najlepszym sposobem na świętowanie może być wspólna aktywność na świeżym powietrzu.

Oskar Tomeczek
Reklama
Sport8 marca 202621:52

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Za nami weekendowe emocje sportowe. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Nasz Racibórz 13.02.2026
12 lutego 202621:00

Nasz Racibórz 13.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.