Jak poprawić wygląd figury przed latem?

Lato coraz bliżej. Niedługo wyciągniemy z szafy letnie sukienki, szorty, topy oraz kostiumy kąpielowe, które wiele odsłaniają. Chcąc szybko poprawić wygląd sylwetki, sięgamy po diety-cud, katujemy się morderczymi, wyczerpującymi ćwiczeniami, podczas gdy istnieją dużo prostsze i przyjemniejsze rozwiązania.
Unikanie długiego siedzenia
Na naszą figurę bardzo niekorzystnie wpływa długie siedzenie. Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej źle wpływa na układ krążenia. Starajmy się więc jak najmniej siedzieć, a jak najwięcej się ruszać. Warto wysiąść z autobusu dwa przystanki wcześniej. Zamiast spotkać się z koleżanką na kawie, wybierzmy się na spacer. Windę zamieńmy na schody, na zakupy wybierzmy się pieszo, a nie samochodem.
Regularne ćwiczenia
Warto zacząć też regularnie ćwiczyć. Na rynku dostępne są różnorodne przyrządy do ćwiczeń, które można kupić np. w marbo-sport.pl. Z pewnością każdy wybierze sprzęt odpowiedni dla siebie. Ćwiczenia powinny sprawiać przyjemność, w przeciwnym razie szybko możemy się do nich zniechęcić.
Regularne spożywanie posiłków
Posiłki należy spożywać w jednakowych odstępach czasu. Nie wolno rezygnować ze śniadania. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Kolejne posiłki spożywane w regularnych, niezbyt długich odstępach czasu zapobiegają spadkom poziomu cukru we krwi, które wywołują uczucie głodu. A głodni zjadamy więcej.
Należy unikać produktów wysokoprzetworzonych, wprowadzić do diety więcej błonnika, więcej warzyw i owoców. Trzeba też ograniczyć sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Pamiętajmy, że źródłem pustych kalorii są słodycze. Dostarczają tylko dużych ilości cukru i tłuszczu, a nie dostarczają żadnych składników odżywczych. Są więc bezwartościowe dla organizmu. Jeżeli mamy ochotę na coś słodkiego, sięgnijmy po suszone owoce.
Spróbujmy jeść wolniej. Mózg otrzymuje sygnał o sytości z opóźnieniem. Jedząc wolniej, szybciej zaczynamy odczuwać sytość i możemy zjeść mniej.
W trakcie posiłków należy koncentrować się na jedzeniu. Warto zrezygnować ze spożywania posiłków przed telewizorem. Duże zainteresowanie oglądanym programem może sprawić, że zjemy więcej niż zaplanowaliśmy.
Nie wolno zapominać o piciu wody. Najlepiej, aby to było około 8 szklanek dziennie. Dzień warto zacząć od szklanki ciepłej wody z cytryną.
Zrzucenie wagi to tylko połowa sukcesu. Dużym wyzwaniem jest też utrzymanie nowej wagi przez dłuższy czas. Jeżeli więc zrzucimy już wagę, starajmy się nie wracać do dawnych przyzwyczajeń.





![Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] Małgorzata Piastowska z Raciborza z czterema fotelami w The Voice Senior [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768136259613638515-1484542750339419-7345768237890002575-n-.jpg)

![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)


![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)




![Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Doroczny koncert kolęd i pastorałek w kościele w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768149730dsc-0092-.jpg)




![Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] Futsal: Niedzielny maraton w HLPN [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768160500gre04075-.jpg)

![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)

















![Nabożeństwo Kolędowe w kościele NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Nabożeństwo Kolędowe w kościele NSPJ w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768205565dsc-6968-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany