Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 kwietnia 202118:05

Dworczyk: w przyszłym tygodniu do Polski dotrze o 1,1 mln mniej szczepionek

Dworczyk: w przyszłym tygodniu do Polski dotrze o 1,1 mln mniej szczepionek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W przyszłym tygodniu do Polski dojedzie łącznie mniej o 1,1 mln szczepionek - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Wskutek tego punkty będą musiały przesuwać terminy szczepień; wolniej uruchamiane będą też punkty szczepień powszechnych - dodał.

Dworczyk na sobotnim briefingu prasowym z szefem RARS Michałem Kuczmierowskim poinformował o "pewnych turbulencjach, jeżeli chodzi o najbliższy tydzień i realizację Narodowego Programu Szczepień". "W najbliższym tygodniu do Polski dojedzie łącznie mniej o 1 100 000 szczepionek kilku producentów" – powiedział minister.

Szef KPRM zaznaczył, że będzie to miało dwojakie konsekwencje. "Po pierwsze wpłynie to na już funkcjonujące ponad siedem tysięcy punktów szczepień, w których są te szczepienia realizowane, dlatego że dzisiaj w magazynach RARS-u szczepionek praktycznie nie ma w związku z tym punkty realizują na bieżąco dostawy, a tych dostaw niestety właśnie kilku nie będzie, bądź zostaną mocno przesunięte" – powiedział.

"To może się odbić na niektórych punktach szczepień w taki sposób, że pacjenci zostaną poinformowani o przesunięciu terminu (szczepienia)" – podkreślił. Druga konsekwencja, jak poinformował Dworczyk, jest taka, że wolniej będą uruchamiane punkty szczepień powszechnych. "Myśleliśmy, że już w drugim kwartale takich sytuacji – do jakich przyzwyczaił nas pierwszy kwartał, pierwsze trzy miesiące tego roku – nie będzie" – zaznaczył pełnomocnik rządu ds. programu szczepień. "Niestety widać, że musimy być na to również teraz przygotowani" – dodał.

Dworczyk wyraził nadzieję, że te dostawy w perspektywie czasu zostaną uzupełnione. "Ale te 1 100 000 szczepionek, które były zaplanowane na przyszły tydzień na zaszczepienie i wykorzystanie, do Polski po prostu na razie nie trafi" – podsumował.(PAP) Agnieszka Ziemska, Rafał Białkowski agzi/ rbk/ godl/

Autor: PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202518:21

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. Podczas weekendu nie brakowało sportowych emocji. Grały ligi piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport26 października 202523:17

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO]

Najbliższy wyjazd Unii zakończony pewną wygraną [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W XII kolejce trzeciej grupy klasy okręgowej drużyna Unii Racibórz rozegrała mecz wyjazdowy, choć tym razem nie musiała ruszać w daleką podróż. Spotkanie z LKS Gamów odbyło się na stadionie przy ulicy Łąkowej w Raciborzu, gdzie ekipa ze Srebrnej zmierzyła się z zespołem, który swoje domowe mecze rozgrywa właśnie na obiekcie Rafako.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport26 października 202512:22

Siatkówka: Komplety punktów dla Krzanowic i Raciborza

Siatkówka: Komplety punktów dla Krzanowic i Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/GS UKS Krzanowice
Reklama
Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Aktualności28 października 202508:59

Kolejna edycja programu FERS w Zakładzie Karnym w Raciborzu

Kolejna edycja programu FERS w Zakładzie Karnym w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Tekst i zdjęcia: mł. chor. Justyna Poznakowska
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.