Radna Anna Ronin opuściła klub RSS Nasze Miasto

Popierający prezydenta Dariusza Polowego Klub Radnych RSS Nasze Miasto oraz Magdalena Kusy liczy teraz pięciu rajców.
Informacja o zmianie w składzie klubu wpłynęła wczoraj (21.04.) do Biura Rady Miasta. Jak się dowiedzieliśmy, radna Anna Ronin, przewodnicząca Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, zrezygnowała z członkostwa. Zapowiedziała, że w najbliższym czasie przedstawi swoje stanowisko. W klubie pozostali związani z NaM wiceprezydenta Dawida Wacławczyka Leon Fiołka, były przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Łęski, Zuzanna Tomaszewska oraz Anna Wacławczyk, a także związana z PiS-em Magdalena Kusy. Anna Ronin jest obecnie radną niezależną.
Anna Ronin to germanistka, była dziennikarka, w 2014 r. kandydatka na prezydenta Raciborza. Weszła wtedy do drugiej tury, przegrywając z M. Lenkiem. Zdobyła jednak mandat radnej. W 2018 r. zapowiadała ponowny start, ale ostatecznie poparła Dariusza Polowego.
Dwa największe, rządzące w Radzie Miasta kluby, opozycyjne wobec prezydenta, to Razem dla Raciborza (lider M. Lenk) oraz Radni Niezależni M. Fity (liderzy to Anna Szukalska oraz przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner). Radne Ludmiła Nowacka i Krystyna Klimaszewska z Łączy nas Racibórz zwykle popierają prezydenta, podobnie jak Zygmunt Kobylak, który wszedł do rady z listy komitetu TAK. Roberta Myśliwego.

![XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] XXVII Pływadła ruszyły z Raciborza: Wielka wodna wyprawa rozpoczęta [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782564428dsc-5129-.jpg)


![Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] Tropikalny finał baraży. Krzanowice odwróciły losy meczu i wywalczyły awans [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782597199pietro-krzano-baraz-.jpg)



![Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] Płonia świętuje początek lata: Dzielnica pełna energii i sąsiedzkiej integracji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782540241dsc-1372-.jpg)

![Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] Dogtrekking w Nędzy przyciągnął tłumy. Sport i pomoc zwierzętom podczas VI Festiwalu Górnej Odry [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782639842photo-51-z-100-.jpg)


![XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] XXVII Pływadła na półmetku w Turzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782672266photo-11-z-96-.jpg)




















![Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] Baraż w piekarniku. Naprzód Krzyżkowice rozbił Ocice w finale walki o A klasę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782680206krzyzkowice-ocice-baraz-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz