Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 kwietnia 202116:04

W Raciborzu już niedługo zakwitną Kwiatki Agatki

W Raciborzu już niedługo zakwitną Kwiatki Agatki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wielkim zainteresowaniem cieszy się akcja polegająca na stworzeniu miniłąk kwietnych w sąsiedztwie przedszkoli i szkół podstawowych. O sukcesie świadczy chociażby większa ilość chętnych do udziału niż przygotowanych pakietów nasion. Przedsięwzięcie realizowane jest wraz z Fundacją Łąka oraz przy wsparciu Arboretum Bramy Morawskiej - informuje ratusz.

Miasto Racibórz wydało wszystkie nasiona przygotowane w ramach akcji placówkom zgłaszającym chęć wzięcia udziłu w przedsięwzięciu. Tak duże zainteresowanie tworzeniem łąk kwietnych napawa optymizmem. Cieszy fakt, że najmłodsi Raciborzanie otrzymają cenną lekcję na temat nieprzecenionej roli bioróżnorodności w naszym środowisku. W akcji zakładania miniłąk kwietnych udział wzięły Przedszkola, Szkoły Podstawowe, Stowarzyszenia, RCK i Zespół Szkół Budowlanych.

Dostrzgając potencjał takich działań z optymizmem patrzymy w przyszłość, a ta jest bardzo kolorowa... od kwiatków! Lista placówek biorących udział w akcji Kwiatki Agatki:

1. Zespół Szkół Specjalnych
2. Raciborskie Centrum Kultury
3. Stowarzyszenie Drengów znad Górnej Odry
4. Stowarzyszenie Artystyczno - Społeczne "Pracownia Przyszłości"
5. Zespół Szkół Budowlanych
6. Przedszkole nr 12
7. Przedszkole nr 16
8. Przedszkole nr 23
9. Szkoła Podstawowa nr 1
10. Szkoła Podstawowa nr 13
11. ZSP nr 3

Na zdj. architekt miejski Ewa Klimaszewska

Autor: UM Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 maja 202614:11

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Rybnickiej w Raciborzu

Zderzenie dwóch samochodów na ulicy Rybnickiej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Daniel, Grupa 112, KPP
Reklama
Aktualności9 maja 202616:56

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości

Opolski Ekspres Dęty znów dotarł do Raciborza. Dworzec wypełniła muzyka i tłumy gości - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Perony raciborskiego dworca ponownie wypełniły się muzyką, mieszkańcami i gośćmi z Opolszczyzny. W sobotę, 9 maja, do Raciborza przyjechał Opolski Ekspres Dęty, który zakończył tegoroczną trasę finałowym koncertem w mieście. Na uczestników czekały występy orkiestr, koncert na platformie widokowej nowego dworca oraz program przygotowany wspólnie z Miastem Racibórz.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 maja 202619:55

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Emocji co nie miara dostarczyły piłkarski pojedynki od IV ligi do C klasy w Podokręgach Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności9 maja 202619:27

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza

Po setkach lat na raciborskim zamku znów pasowano rycerza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

– To nie była inscenizacja – podkreśla Andrzej Kościuk z Opolskiego Bractwa Rycerskiego. – Ceremoniał w zamkowej kaplicy pw. św. Tomasza Becketa przebiegał zgodnie z przekazami biskupa Duranda z 1290 roku, z udziałem rycerzy z Polski i Czech oraz proboszcza z Ostroga, ks. Zbigniewa Cieśli. Wydarzenie otworzyło II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

red., fot. Danuta Kruty
Reklama
Sport9 maja 202623:57

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO]

Pokaz siły przy Srebrnej. Unia rozbiła Dąb Gaszowice [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport10 maja 202616:10

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO]

Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Są mecze, w których od pierwszych minut widać, która drużyna przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Tak właśnie było w spotkaniu rozegranym w sobotę, 9 maja w Markowicach, gdzie gospodarze nie pozostawili rywalom z Zabełkowa najmniejszych złudzeń.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.