Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 kwietnia 202109:56

Zadymienie w Chałupkach, wyciek oleju na Kozielskiej

Zadymienie w Chałupkach, wyciek oleju na Kozielskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Raport 998. Od piątku, 9 kwietnia do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz odnotowali dwanaście interwencji. Połowa z nich dotyczyła dowozu osób na szczepienia. Sprawdź szczegóły pozostałych zdarzeń.

Piątek, 9 kwietnia 2021

O godzinie 15.40 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego policji z prośbą o pomoc w zabezpieczeniu miejsca znalezienia ciała na Meandrach Odry w Chałupkach w okolicy ulicy Bogumińskiej. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy OSP, które zabezpieczały miejsce do czasu zakończenia czynności prokuratorskich. Następnie szczątki zostały zabezpieczone celem wykonania sekcji.

Niedziela, 11 kwietnia 2021

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 0.20 w nocy z soboty na niedzielę w budynku wielorodzinnym przy ulicy Długiej w Chałupkach. Doszło tam do zadymienia w piwnicy i na klatce schodowej. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że dym wydobywa się z pieca centralnego ogrzewania. Mieszkańcy budynku znajdowali się już na zewnątrz. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca oraz oddymieniu pomieszczeń piwnicznych i klatki schodowej. Sprawdzono także atmosferę w poszczególnych lokalach. Strażackie urządzenia wskazały obecność czadu w stężeniu wynoszącym 20 PPM. Lokale przewietrzono, po czym dokonano ponownych pomiarów. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był niedostateczny ciąg w przewodzie kominowym.

O godzinie 11.14 dwa zastępy PSP udały się na ulicę Stalmacha, skąd napłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem jednego z mieszkań. Na miejscu znajdowała się rodzina. Podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi. Po wejściu do mieszkania ujawniono osłabionego mężczyznę, z którym nie było logicznego kontaktu. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego przekazali pod opiekę medyków.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 17.29 w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Lewandowskiego. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o samochodzie osobowym, który wypadł z drogi. W BMW podróżowały cztery osoby – dwoje dorosłych oraz dwoje dzieci. Na miejsce skierowano strażaków, ratowników medycznych oraz policję. Działania strażaków polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe, a następnie wydobyciu pojazdu i pomocy w załadunku na lawetę. Największe obrażenia odniosła 36-letnia pasażerka, która z urazem głowy i podejrzeniem wstrząśnienia mózgu została przetransportowana do szpitala. Do szpitala, celem obserwacji trafili także dwaj chłopcy w wieku 3 i 11 lat. Kierujący pojazdem nie wymagał pomocy medycznej. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 30 000 złotych.

Jak poinformował oficer prasowy KPP Racibórz, nadkom. Mirosław Szymański, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Kierujący pojazdem 36-latek z Raciborza był trzeźwy. Przyczyna zdarzenia jest póki co nieznana.

O godzinie 21.40 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie o zdarzeniu w Kuźni Raciborskiej. Tym razem dotyczyło ono pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym przy ulicy Garbarskiej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca centralnego ogrzewania, ugaszeniu pożaru sadzy oraz kontroli przewodu kominowego z użyciem kamery termowizyjnej pod kątem wystąpienia spękań w kominie. Sprawdzono także atmosferę w budynku. Po zakończonych działania miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z zaleceniami wyczyszczenia komina. O godzinie 2.06 właściciel nieruchomości ponownie zadzwonił na straż z informacją, że prawdopodobnie ponownie doszło do zapalenia sadzy. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP, który sprawdził komin przy użyciu kamery termowizyjnej. Ponowny pożar został jednak wykluczony.

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Pierwsze poniedziałkowe zgłoszenie odnotowano o godzinie 7.55 przy ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o wyciekającym oleju z uszkodzonego pojazdu ciężarowego. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu wycieku oraz uprzątnięciu jezdni z plam oleju.

Prócz wyżej wymienionych interwencji odnotowano także działania związane z dowozem osób na szczepienia. W piątek działania te prowadzono w Krowiarkach oraz w sobotę w Rudach, Pietrowicach Wielkich, Żerdzinach, Kuźni Raciborskiej i Turzu. Dowozem zajmowały się miejscowe jednostki OSP.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202208:59

Policja prowadzi dziś działania NURD

Policja prowadzi dziś działania NURD - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
KWP Katowice
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202211:38

Na zamku powstanie nowe muzeum za ponad 21 mln zł

Na zamku powstanie nowe muzeum za ponad 21 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
red., fot. M. Musioł
Reklama
Aktualności29 września 202212:35

Złote gody małżeńskie w gminie Rudnik [FOTO i WIDEO]

Złote gody małżeńskie w gminie Rudnik [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Pięć par z gminy Rudnik świętuje w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego. Dziś w sali narad Urzędu Gminy małżonkowie-jubilaci odebrali medale przyznane im przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.