Malinowe zające, wielkie jajo i żółte ptaszki. Miasta gotowe na Wielkanoc

Racibórz postawił na malinowe zające, Rybnik ma wielkie jajo, a Wodzisław Śląski palmę wielkanocną. Miasta są gotowe na Wielkanoc.
- Jak się Wam podobają nasze zające? Dziękuję Architektowi Miejskiemu, którym jest Ewa Klimaszewska, za innowacyjne spojrzenie i odważny wybór ozdoby wielkanocnej oraz Wydziałowi Komunalnemu, którym kieruje Piotr Glapa za szybki montaż i aranżację zwierzaków - informuje wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Czerwone zające rozgrzały wczoraj raciborskie wątki na FB. Spór toczył się wokół koloru. - Siła, erotyzm, miłość, wojna, krew - wyliczała jedna z dyskutantek. - To jest kolor malinowy - wyjaśnił wiceprezydent. - Czerwień to kolor krwi, esencji życia, odrodzenia. To oczywiste nawiązanie do zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią - tłumaczył inny dyskutant.
Pierwszy raciborski zając - ustawiony przy skrzyżowaniu Wojska Polskiego-Drzymały-Opawska-Nowa - patrzy na sąd i centrum miasta, drugi na Browarną i Długą w kierunku pl. Wolności. Na Długiej pojawiły się ogromne donice, gdzie będą rosły drzewka. Pierwsze nasadzenia osobiście nadzorował w tym tygodniu prezydent Dariusz Polowy. Uprzątnięto też tymczasowe lodowisko z Rynku.
- Na niektórych drzewach w śródmieściu pojawiły się kolorowe pisanki, żółte ptaszki i ozdobione piórami gniazda, a przed urzędem miasta, jak co roku, stanęło wielkie, kolorowe jajo. Wzdłuż schodów do Teatru Ziemi Rybnickiej kicają drewniane zające, a na deptaku co rusz natknąć się można na wielkanocne wianki. Najwiosenniej wygląda jednak rybnicki rynek, na którym w ramach trwającego tam Jarmarku Wielkanocnego, pojawiła się barwna i radosna zielona łączka. Swiąteczne dekoracje Rybnika to jak co roku zasługa pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej. Warto skorzystać z poprawiającej się pogody i - zachowując oczywiście obowiązujące, pandemiczne środki ostrożności – nacieszyć oczy świątecznymi dekoracjami - informuje rybnicki magistrat.
Wodzisławski zorganizował dziś na rynku, 27.03, wodzisławski Eko-Bazar. - W tym roku przygotowaliśmy dla Was mnóstwo świątecznych atrakcji. Zagroda ze zwierzętami, lekcje w terenie z udziałem weterynarza, który w ciekawy sposób miał odkrywać tajemnice hodowli, poszukiwanie wielkanocnych jaj - to tylko część wydarzeń, które chcieliśmy zrealizować. Niestety, musieliśmy z nich zrezygnować. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się spotkać i razem świętować. Bardzo w to wierzymy - tłumaczą wodzisławscy urzędnicy, zasmuceni trwającą epidemią.
Racibórz

Rybnik


Wodzisław Śląski









































![Na Długiej pojawiły się platany. Na początek w donicach, docelowo mogą trafić do gruntu [FOTO] Na Długiej pojawiły się platany. Na początek w donicach, docelowo mogą trafić do gruntu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774706142zrzut-ekranu-2026-03-28-o-14-55-19-.png)






![Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] Niewykorzystane okazje i spóźniona pogoń. Podział punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774737636gre05669-.jpg)


![Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774786824photo-55-z-61-.jpg)







![Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774784780photo-38-z-87-.jpg)
![Pieśni wielkopostne w kaplicy zamkowej. Owacje na stojąco dla scholi Od Serca [FOTO i WIDEO] Pieśni wielkopostne w kaplicy zamkowej. Owacje na stojąco dla scholi Od Serca [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1774819408dsc-5717-.jpg)





















Komentarze (0)
Dodaj komentarz