Od piątku możliwość automatycznego wystawiania skierowań na test przez profil zaufany

W piątek wprowadzamy możliwość automatycznego wystawiania skierowań na testy na koronawirusa przez profil zaufany. Zachęcam do jego założenia – powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Poinformował też, że test będzie można wykonać raz na 7 dni.
Andrusiewicz podczas wtorkowego briefingu mówił, że rośnie zainteresowanie formularzem umożliwiającym wykonanie testu na koronawirusa. Poinformował jednocześnie o wprowadzeniu pewnych zmian w tym zakresie. "Do piątku konsultanci obdzwaniają i odbierają telefony do godz. 21.00. Ale w piątek wprowadzamy nową możliwość automatycznego wystawiania skierowania na test przez profil zaufany" – powiedział.
Mówił, że zaleca założenie profilu zaufanego. Podkreślił również, to można go wyrobić tymczasowo. "Jeśli oczywiście nie mamy profilu zaufanego, nadal możemy skorzystać z tych możliwości, które mamy dotychczas, ale polecam założenie profilu zaufanego" – powiedział.
Andrusiewicz poinformował też, że test na koronawirusa będzie można wykonać raz na 7 dni. Jak mówił, MZ obserwuje, że "dość duża grupa osób" stara się wykonywać testy co 3 dni. "Chcielibyśmy, by ten test robiło jak najwięcej osób, a nie jak najczęściej. Chcemy, by dużo osób nowych, które mają problem chociażby z dodzwonieniem się do podstawowej opieki zdrowotnej, mogło otrzymać skierowanie za pośrednictwem domowej opieki medycznej" – podkreślił. Dodał, że "na dziś jest tam zarejestrowanych 67 tys. osób".
Rzecznik MZ poinformował też, że blisko 55 tys. osób skorzystało z pulsoksymetrów w ramach domowej opieki medycznej. "Zainteresowanie domową opieką medyczną zdecydowanie rośnie" – powiedział. Andrusiewicz poinformował też, że w granicach 70 proc. zakażeń koronawirusem w całym kraju to zakażenia wariantem brytyjskim.(PAP) Sylwia Dąbkowska-Pożyczka sdd/ joz/


![Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] Zderzenie dwóch samochodów na DK 45 w Raciborzu Sudole [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770475503631021649-122120989347079676-7477121162547670929-n-.jpg)


![Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Ekonomik w Rudym Lesie kończy sezon studniówek w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177054800217704994084j0a6553-.jpg)

![Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] Klub Radnych Silny Racibórz – stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen wody i manipulacji informacyjnych Prezydenta Miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768906466klub-radnych-silny-racibo-rz-3-.jpg)
![Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] Poprzeczka była wysoko. Racibórz ma swojego finalistę w The Voice Senior TVP! [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770517031626117226-1510462404414120-3352975014340135653-n-.jpg)










![Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] Zamkowy wieczór dla koneserów wina [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770464656zrzut-ekranu-2026-02-7-o-12-43-31-.png)


























![Wyrównane spotkanie bez happy endu dla Raciborzanek [FOTO i WIDEO] Wyrównane spotkanie bez happy endu dla Raciborzanek [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1770503343gre04621-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz