List do redakcji: sprostowanie dotyczące interwencji czytelnika

- Już dawno zauważyłem, że część osób publicznych, zamiast naprawić to, co zepsuła, próbuje się tłumaczyć w stylu góralskiego dowcipu „Baco żonę ci gwałcą w lesie! Baca na to: A co to za las? Przecież to zagajnik, ledwie kilka drzewek - pisze Marek Labus, odnosząc się do interwencji czytelnika dotyczącej zamku.
Sprostowanie dotyczy tekstu Czytelnik alarmuje. Zamek wymaga kosztownych napraw. - Zawsze też znajdzie się grupa osób, która pragnie odwrócić uwagę od sprawy poprzez atak na osoby zgłaszające nieprawidłowości lub skierowanie zainteresowania w inną stronę. Niedawno portal upublicznił krytyczne uwagi czytelnika dotyczące stanu Zamku Piastowskiego. Czytelnik przy okazji dowalił mi, że zajmuję się pierdołami, zamiast odpadającym tynkiem z zamkowych murów. Dodał, że ta moja bierność wobec podobno wadliwego otynkowania, wynika z sympatii do byłego starosty Adama Hajduka oraz siły rządzącej od lat w naszym powiecie, czyli PO. Przypominając sobie moje kilkunastoletnie walki z samorządem powiatowym m.in. o: nieprawne pensje i nagrody dyrektora szpitala, o zrobienie porządku w radzie nadzorczej powiatowego PKS, ciągłe uwagi co do nadzoru nad szpitalem, sprzedaż radiologii, przekształcenie placówki w szpital covidovy, nieprawidłowości przy obsadzaniu dyrektora Zamku Piastowskiego, teza o pobłażliwości dla powiatowej władzy musi jawić się jako kompletny absurd - pisze Marek Labus.
W dalszej części listu autor obszernie nawiązuje do sprawy opracowania koncepcji produktu turustycznego, zleconej Dawidowi Wacławczykowi. Ze względu na ważkość podniesionych zarzutów, redakcja wstrzymała publikację do czasu otrzymania stanowiska prezydenta miasta.
![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)


![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)
![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)


![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)




































Komentarze (0)
Dodaj komentarz