Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 lutego 202109:12

Raport 998. Wołanie o pomoc z mieszkania przy Głowackiego

Raport 998. Wołanie o pomoc z mieszkania przy Głowackiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali pięć interwencji. Działania prowadzono w Raciborzu, Turzu i Jankowicach. Sprawdź szczegóły akcji.

O godzinie 10.03 dwa zastępy PSP po otrzymaniu prośby od policji udały się na ulicę Bartosza Głowackiego. Zgłoszenie dotyczyło otwarcia mieszkania. W środku miała znajdować się starsza kobieta, którą było słychać przez zamknięte drzwi, jednak nie była w stanie jej otworzyć. Po dotarciu na miejsce strażacy wyważyli drzwi. W mieszkaniu znaleźli kobietę, której udzielili kwalifikowanej pomocy medycznej. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego kobieta została przebadana, po czym podjęto decyzję o braku konieczności hospitalizacji. Straty w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 500 złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 17.14 na ulicy Wiejskiej w Jankowicach. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania dotarło zgłoszenie o ognisku bez nadzoru w lesie. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że palą się trzy ogniska. Zostały one ugaszone przez strażaków.

O godzinie 21.21 odnotowano kolejną interwencję. Tym razem dotyczyła ona błota na jezdni na skrzyżowaniu ulic Bosackiej i Cygarowej. Na miejsce skierowano jeden zastęp z Reymonta oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na wyczyszczeniu jezdni z błota. Zabrudzeniu uległo około dwustu metrów kwadratowych jezdni.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 2.00 w nocy z czwartku na piątek. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła formatka z WCPR mówiąca o pożarze sadzy w kominie budynku jednorodzinnego przy Podmiejskiej w Raciborzu-Miedoni. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że z pod wskazanego adresu nikt nie wzywał służb ratunkowych. Nie stwierdzono także jakiegokolwiek zagrożenia. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy złośliwy.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także działania związane z epidemią koronawirusa. Polegały one na dowożeniu osób na szczepienia przeciwko COVID-19. Działania prowadzone były w Turzu.

Autor: red., fot. Radek Groński, red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności14 września 202516:22

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO]

Borucin świętuje plony. Dożynki z morawską tradycją i nowoczesnym akcentem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Borucin, wieś w gminie Krzanowice znana z pielęgnowania morawskich tradycji i silnie zakorzenionej kultury rolnej, obchodził dziś dożynki. To święto plonów, które od pokoleń jednoczy mieszkańców, w tym roku ponownie przyciągnęło wielu uczestników i gości.

waw
Reklama
Aktualności15 września 202508:29

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt

Smutne wieści z ZSOMS. Odszedł Krzysztof Pacelt - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło ZSOMS
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:29

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO]

Pogrzebień gospodarzem dożynek gminnych. Jeden z największych korowodów w powiecie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

Największa wieś w gminie Kornowac – Pogrzebień – była dziś gospodarzem dożynek gminnych. Choć poranek przyniósł opady i wprowadził nieco nerwowości w przygotowaniach, o godzinie 14.30, kiedy ruszał korowód, zza chmur wyszło słońce, a święto plonów rozpoczęło się w pełnej oprawie.

waw
Aktualności14 września 202516:05

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO]

Samborowice na bursztynowym szlaku. Dożynki 2025 pełne humoru i tradycji [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Tegoroczny dożynkowy korowód w Samborowicach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania. Kapryśna aura mogła pokrzyżować plany, jednak sołtys Adrian Niewiera nie poddał się przeciwnościom. Zwołał mieszkańców, a ci licznie przybyli pod szkołę, by wspólnie świętować plony i obejrzeć barwne widowisko.

(waw)
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 września 202516:07

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO]

Bieńkowice świętują plony. Dożynkowy korowód z tradycją i młodzieżą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Bieńkowice, znane z rolniczego charakteru, także w tym roku udowodniły, że dożynki są tu wyjątkowym świętem wspólnoty i tradycji. Ulicami wsi przeszedł długi, barwny korowód pełen maszyn rolniczych, przyozdobionych wstążkami, kwiatami i symbolami plonów.

waw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.