Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
WOT wymazuje nauczycieli na Śląsku i Opolszczyźnie
Śląscy terytorialsi pobrali blisko 5 tysięcy wymazów od nauczycieli klas I – III. Terytorialsi działają na terenach województw opolskiego i śląskiego w ramach ogólnopolskiej akcji testowania pedagogów na obecność wirusa SARS-CoV-2.
Pobieranie wymazów na obecność koronawirusa jest jednym z zadań jakie realizują żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Trwała Odporność”. Celem operacji jest ograniczanie skutków transmisji koronwirusa i wsparcie walki z pandemią.
Żołnierze odciążają w ten sposób między innymi personel medyczny, który może skupić się na bezpośredniej opiece nad pacjentami. Do pobierania wymazów delegowani są żołnierze posiadający odpowiednie kwalifikacje i ukończone specjalistyczne szkolenie.
Poza testami pracowników oświaty żołnierze WOT codziennie pobierają wymazy od pozostałych osób, pracując w punktach przyszpitalnych oraz w zespołach mobilnych, które docierają m.in. do osób przebywających na kwarantannie oraz domów pomocy społecznej.13. ŚBOT wspiera także obydwa regiony logistycznie. Na wniosek wojewody żołnierze pomagają w transporcie sprzętu medycznego do szpitali oraz żywności do Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz osób potrzebujących wsparcia.
To jednak nie wszystko – terytorialsi pomagają także mieszkańcom województw śląskiego i opolskiego. Pod ich opieką jest ponad 40 kombatantów, z którymi są w stałym kontakcie. Wszystkim kombatantom, którzy będą chcieli się zaszczepić pomogą także w rejestracji na szczepienie. 13 ŚBOT zapewni im także transport do punktu szczepień a jeśli będzie taka potrzeba z przyczyn zdrowotnych, zorganizuje szczepienie w jego domu poprzez mobilny punkt szczepień. Są także gotowi by
w każdej chwili wesprzeć osoby przebywające na przymusowej kwarantannie.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Miejsca uprawiania sportów zimowych w dawnym Raciborzu
W krajobrazie miasta i okolicach znajdowało się wiele miejsc, które z chwilą nastania mrozów i opadów śniegu, bez większych nakładów, adaptowano na areny uprawiania sportów zimowych.
Więcej »16 stycznia wspominamy św. Marcelego, patrona Raciborza
W dawnym Raciborzu, w obliczu epidemii, codziennie przy Kolumnie Maryjnej z postacią św. Marcelego ludzie zanosiliby modły o ocalenie przed zarazą.
Więcej »COViD-19. Raport dla Raciborza i powiatu raciborskiego [16.01.2021]
7 412 w Polsce, 608 na Śląsku, 13 w powiecie raciborskim - najnowsze koronaraporty. W ciągu doby wykonano ponad 69,3 tys. testów.
Więcej »Raciborska kranówka będzie butelkowana?
Takie jest marzenie szefostwa Wodociągów Raciborskich. Na razie miejska spółka zapewnia, że Raciborzanka, bo tak nazywa się woda płynąca w naszych kranach, nadaje się bezpośrednio do spożycia.
Więcej »Miłośnicy koni żegnają p. Henryka Malcharczyka
Smutne wieści z Płoni. Wczoraj, 16 stycznia, zmarł Henryk Malcharczyk, hodowca i miłośnik koni. Znają go niemal wszyscy raciborzanie. Uświetniał w charakterystycznym cylindrze miejskie i powiatowe imprezy.
Więcej »Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |