Rafako ma doradcę w procesie pozyskania inwestora

Rafako i PBG, obie spółki w restrukturyzacji, zawarły umowę z międzynarodowym doradcą finansowym w procesie pozyskania dla Rafako inwestora, w szczególności poprzez sprzedaż przez PBG 33,32 proc. pakietu akcji oraz zapewnienia finansowania bezpośredniego - podało Rafako w komunikacie.
- Zarząd Rafako S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Raciborzu, informuje, że doszło do zawarcia trójstronnej umowy pomiędzy Rafako, spółką PBG S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Wysogotowie oraz międzynarodowym doradcą finansowym. Zakres prac doradcy obejmie usługi doradztwa finansowego i transakcyjnego w procesie pozyskania inwestora dla Rafako, w szczególności poprzez sprzedaż przez PBG 33,32% pakietu akcji Rafako oraz zapewnienie dla raciborskiej spółki finansowania bezpośredniego (m.in. w ramach podwyższenia kapitału zakładowego lub w formie innej transakcji). Jeśli będzie tego wymagała struktura ewentualnej transakcji zarząd Rafako nawiąże również w stosownym czasie współpracę z domem maklerskim oraz uzyska niezbędne zgody zastrzeżone dla Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy. Doradca wesprze Rafako na etapie przygotowania procesu pozyskania inwestora w zakresie m.in. analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej, opracowania strategii pozyskania inwestora, przygotowania listy potencjalnych inwestorów (w tym krajowych i międzynarodowych inwestorów branżowych) oraz na etapie realizacji transakcji w zakresie m.in. sporządzenia i negocjacji dokumentów transakcyjnych. Umowa nie zawiera postanowień dotyczących zastrzeżenia warunku lub terminu, jak również kary umownej. Postanowienia ww. umowy nie odbiegają od postanowień stosowanych w tego typu umowach - czytamy w komunikacie.



![List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17730879421000010433-.jpg)


![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)
![Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] Most, który udźwignie kolumnę Abramsów: Finał nasuwania segmentów na moście Grzegorzowice-Ciechowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773161401dsc-1198-.jpg)










![Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] Lot dronem nad nowym mostem Grzegorzowice-Ciechowice [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177321759609-20260309-obiekt-mostowy-md1-podpora-nr-14-.jpg)































Komentarze (0)
Dodaj komentarz