Koronawirus przeszkodził w organizacji wielkiego jarmarku na zamku

Imprezę o randze wojewódzkiej zaplanowano na 6-13 grudnia na zamkowym dziedzińcu. Miały być topowe gwiazdy sceny rozrywkowej, szereg atrakcji dla dzieci oraz stoiska. Niestety, epidemia przekreśliła te plany.
Starosta Grzegorz Swoboda na posiedzeniu zarządu powiatu z 6 października przedstawił plany dotyczące zorganizowania Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu o zasięgu wojewódzkim w dniach 6-13 grudnia 2020 r. Do przedsięwzięcia miało się włączyć kilka podmiotów gospodarczych z terenu powiatu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w Katowicach, a także Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku. Bogaty program miał ściągnąć do miasta licznych turystów. Kolejnym krokiem mają być zamkowe targi turystyczne, promujące Krainę Górnej Odry.
12 października odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział przedstawiciele Departamentu Turystki Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku, Browaru Zamkowego w Raciborzu, Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu oraz Biura Obsługi Starosty.
- W trakcie spotkania podjęta została jednogłośnie decyzja o przełożeniu organizacji jarmarku na kolejny rok, ze względu na stan epidemii obowiązujący na obszarze kraju. Jednocześnie postanowiono o powołaniu zespołu, którego zadaniem będzie zorganizowanie jarmarku. Stosowne działania przygotowawcze będą podejmowane już w tym roku - podało starostwo.


![Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] Obecny stan to po prostu wstyd [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177304144920260304-161527-duz-y-.jpeg)




![Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] Pierwszy Bieg Kobiet w Zawadzie Książęcej. Aktywność, integracja i dobra energia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772969479photo-104-of-117-.jpg)

![List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] List do redakcji: przepisy nagminnie łamane, trawniki i chodniki niszczone - czytelnik pokazuje jak parkują w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17730879421000010433-.jpg)

![Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] Interwencje straży pożarnej w powiecie raciborskim. Plama ropy, gaz pieprzowy i pożar śmietnika [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1772958373621839216-1217445060573819-8914340143689542740-n-.jpg)

































Komentarze (0)
Dodaj komentarz