Racibórz z nowym logo. Radni pochwalili projekt

Członkowie komisji oświaty Rady Miasta pochylili się wczoraj (21.10.) nad projektem uchwały w sprawie ustanowienia znaku promocyjnego Miasta Racibórz. Omówieniem zajęła się Lucyna Siwek, rzecznik prasowa raciborskiego magistratu. Głosowanie Rady Miasta już w najbliższą środę.
– Myślę, że nie trzeba państwa przekonywać, że logo jest nam po prostu potrzebne. Na poprzedniej sesji logo dotychczas używane zostało uchylone. W 2018 roku miasto zawarło umowę z firmą Synergia z Lublina, która przygotowała raport, mówiący o tym, że logo jest wprost potrzebne. Do tej pory w logo stosowaliśmy herb, co było dobrym rozwiązaniem – mówiła L. Siwek.
Dodała także, że na początku 2020 roku w magistracie doszło do reorganizacji, w czasie której powołano Wydział Informacji i Promocji. – W lutym odbył się konkurs, w wyniku którego wybrano propozycję raciborskiej firmy – Zbigniew Góral Identyfikacja. Właściciel firmy jest raciborzaninem, zajmuje się tworzeniem logotypów i promocji różnych marek. Wszelakie rodzaje nowej propozycji logotypu znajdują się w uchwale, łącznie z wymiarami i wskazaniem miejsc stosowania – referowała L. Siwek. Rzeczniczka raciborskiego magistratu przedstawiła także przykłady zastosowania nowego znaku promocyjnego.
Głos w dyskusji zabrał jako pierwszy radny Stanisław Borowik, chwaląc projekt nowego logo miasta. – Jest to ciekawy projekt i mnie się podoba. Można go używać do wszelkiego rodzaju plakatów i zaproszeń, nie będzie problemów z wyglądem na plakacie, bo zawsze grafik może użyć wersji przezroczystej – powiedział rajca.
Radni w głosowaniu jednogłośnie zaakceptowali projekt nowego logo – wszyscy obecni (10) było za.
Podstawowa księga identyfikacji


























![Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] Kryta pływalnia ANS przechodzi do historii. W jej miejscu powstanie nowa aula [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767893765img-4030-.jpg)
![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)


![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)

![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)











































Komentarze (0)
Dodaj komentarz