Kolejne laptopy dla szkół i placówek oświatowych

W odpowiedzi na sytuację szkolnictwa związaną z epidemią koronawirusa Powiat Raciborski zakupił i przekazał do szkół i placówek oświatowych kolejne laptopy.
W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego - Powiat Raciborski zakupił i przekazał do szkół i placówek oświatowych 40 laptopów typu Asus VivoBook.
Powyższy projekt był odpowiedzią na sytuację szkolnictwa, spowodowaną zakażeniami koronawirusem. Projekty grantowe realizowane we współpracy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa pozwoliły w prosty i szybki sposób pozyskać dodatkowe środki finansowe na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji. W czasie epidemii dbanie o zdrowie i edukację mieszkańców poprzez zapewnienie możliwości nauki zdalnej jest jednym ze sztandarowych działań prewencyjnych.
Laptopy są obecnie używane do prowadzenia przez nauczycieli lekcji w formie zdalnej, a w niektórych przypadkach przez uczniów do kształcenia na odległość.
Łączna kwota wsparcia dla Powiatu Raciborskiego to 100.000,00 zł.












![Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] Jarmark u św. Antoniczka przyciągnął tłumy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765275567antoniczek-.jpg)
![Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] Wielki finał Bajkowego Zamku 2025 – żywa szopka, mikołajkowe fire show i przejażdżki bryczkami [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765356281final-bajkowego-.png)





![Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] Wybrano najlepszy raciborski biznesplan. Wygrali studenci ANS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765394259img-1624-.jpg)































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany