Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 października 202009:01

Raport 998. Czwartkowy ogrom pracy raciborskich strażaków

Raport 998. Czwartkowy ogrom pracy raciborskich strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czwartek, 15 października, był kolejnym dniem w którym strażacy z PSP Racibórz mieli pełne ręce roboty. Łącznie w tym dniu odnotowano 36 interwencji. Większość z nich dotyczyła usuwania skutków wezbrania rzek i cieków wodnych na terenie powiatu.

Czwartkowe działania raciborskich strażaków skupiły się w większości na pompowaniu zalanych piwnic. Odnotowano łącznie trzydzieści sześć interwencji. Najwięcej z nich miało miejsce na terenie Krzanowic. Działania związane z pompowaniem wody z zalanych piwnicy lub posesji miały także miejsce w Łańcach, Krzyżanowicach, Pogrzebieniu, Kornowacu, Rudyszwałdzie, Pawłowie i Budziskach. Z kolei w Turzu strażacy dozorowali ustawioną tam zaporę szandorowa.

Prócz zdarzeń związanych z pompowaniem wody odnotowano także kilka innych interwencji. Wśród nich znalazły się te związane z usuwaniem błota z jezdni w Bojanowie i w Raciborzu na Cegielnianej. Z kolei w Krzyżanowicach strażaków zadysponowano do usunięcia złamanego konaru drzewa, który tarasował drogę.

Odnotowano także jeden alarm fałszywy. O godzinie 15.48 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania przy ulicy Słowackiego. W czasie dojazdu na miejsce okazało się, że chodzi o ulicę Słowackiego w Sławikowie. Następnie WCPR poinformowało komendę przy Reymonta, że pod wskazanym w zgłoszeniu adresem nie dzieje się nic złego, w związku z czym strażacka interwencja jest niepotrzebna. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako alarm fałszywy.

O godzinie 20.00 wpłynęło zgłoszenie o gnieździe szerszeni przy ulicy Cegielnianej w Borucinie. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, którego działania polegały na usunięciu zagrożenia ze strony owadów.

Autor: red., fot. arch. portalu, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności29 marca 202610:01

Noc pełna akcji strażaków. Płonący dom i ranny 38-latek

Noc pełna akcji strażaków. Płonący dom i ranny 38-latek - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Racibórz-Brzezie
Aktualności30 marca 202615:55

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO]

Święta będą tragedią. Michał Woś o bezrobociu i rosnących cenach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
61
Racibórz:

W poniedziałek, 30 marca, przed siedzibą Powiatowego Urzędu Pracy odbyła się konferencja prasowa posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Wosia. W spotkaniu uczestniczyli także radni powiatowi PiS: Magdalena Lenort, Tomasz Kusy oraz Krzysztof Bajerski. Głównym tematem konferencji była sytuacja na rynku pracy w regionie oraz jej konsekwencje dla mieszkańców.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 marca 202610:15

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu

Rozstrzygnięto XX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. M. Kościelniak/Muzeum Racibórz
Sport29 marca 202622:58

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Sportowych emocji w trakcie weekendu nie brakowało. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Swój mecz rozegrali także siatkarze KS PCS Racibórz. Dwa pojedynki mają za sobą również szczypiornistki Startu Pietrowice Wielkie. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, które kibicujesz.

(greh)
Reklama
Sport29 marca 202614:44

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO]

Obudzili się w końcówce, ale zabrakło czasu. Markowice bez punktów w derbach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 28 marca rozegrano mecz XVIII kolejki raciborskiej klasy A pomiędzy LKS 07 Markowice a LKS BraxTon Raszczyce. Spotkanie derbowe, zakończone 1:2, wywołało wiele emocji zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202613:53

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO]

Dziewięć goli i wielkie emocje. Nędza przegrywa po thrillerze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim (28.03.) meczu ligi okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Przyszłość Rogów zgromadzeni kibice oglądali na żywo prawdziwy rollercoaster emocji - podczas całego spotkania padło aż 9 goli.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.