Aktualności | Pokaż listę wszystkich wiadomości » |
Z jakich tworzyw powinna być wykonana solidna kuchnia dla dziecka?
Rosnąca popularność kuchni dla dzieci wynika przede wszystkim z ich edukacyjnego potencjału. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego rodzaju zabawki? Z jakich materiałów powinna być wykonana, jeśli zależy Ci na stuprocentowym bezpieczeństwie?
Różnorodność dostępnych na rynku zabawek często sprawia, że dokonanie wyboru jest bardzo trudne. Warto poszukiwać zabawek edukacyjnych, które rozwijają różne kompetencje dziecka i pozwalają na wydobycie z niego ukrytych talentów. Wiele sklepów, jak na przykład Dollo.pl, koncentruje się na sprzedaży zabawek eko, przyjaznych dla środowiska, ale również dla malucha. To właśnie w nich warto szukać zabawek – wybór będzie znacznie łatwiejszy, mając pewność, że wszystkie dostępne w asortymencie produkty są w 100% bezpieczne dla dziecka i sprzyjające jego rozwojowi.
Kuchnia dla dzieci
1. Kuchnie zabawkowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Poszukiwanie kuchni zabawki dla dzieci może sprawiać trudność ze względu na różne zakresy zestawów i gabaryty dostępnych modeli. W asortymentach sklepów można znaleźć zarówno niewielkie, jak i kompaktowe kuchnie do zabawy, jak i rozbudowane warianty, które dostępne są w zestawie z wieloma akcesoriami. Kupując tego rodzaju zabawkę, należy więc oczywiście wziąć pod uwagę możliwości przestrzenne dziecięcego pokoju czy innej przestrzeni, z której maluch korzysta, bawiąc się.
Ponadto, warto również zwrócić uwagę na stopień rozbudowania zestawu i skomplikowanie detali. Wykończenie także jest ważne, zwłaszcza w przypadku kuchni zabawkowych dla dzieci. Wystające czy ostre i nieoszlifowane elementy mogą generować spore zagrożenie dla malucha, który może przez przypadek je odłamać i połknąć, czy też po prostu się nimi skaleczyć. Dlatego wykończenie jest równie ważne, co design kuchni dla dzieci do zabawy.
2. Kuchnia zabawka dla dzieci – z plastiku czy z drewna?
Plastik od wielu lat dominuje w wielu gałęziach przemysłu. Jest to materiał niedrogi, łatwy w obróbce i dostępny, w związku z czym chętnie korzysta się z niego w różnych branżach. Nie oznacza to, że nie ma dla niego alternatywy. Rodzice, którym na sercu leży nie tylko bezpieczeństwo dzieci, ale również środowisko, mogą wybrać inny materiał, który ostatnimi czasy przeżywa prawdziwy renesans. Mowa oczywiście o drewnie, które przez wieki, zani wynaleziono plastik, stanowił główny surowiec, służący do produkcji zabawek.
Kuchnia dla dzieci
Na rynku dostępne są kuchnie zabawki plastikowe, jak i te wykonane z drewna. Na który wariant się zdecydować? Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Plastik jest niedrogi, co sprawia, że cena produktu znacznie spada. Warto również zaznaczyć, że waży znacznie mniej. Jednocześnie, jest to materiał bardzo szkodliwy dla środowiska, rozkładający się setki tysięcy lat. W procesie rozkładu powstają trudne do wykrycia mikrowłókna, które mogą nawet wnikać w nasze DNA. Z kolei drewno to materiał ekologiczny i znacznie trwalszy. Korzystając z drewnianych zabawek, dziecko z pewnością nie zdoła ich złamać czy sprawić, że ulegną pęknięciom. Jednocześnie, wyroby drewniane zazwyczaj kosztują nieco więcej niż te, wykonane z plastiku. Mogą być również cięższe.
3. Kuchnia dla dzieci do zabawy – co wybrać?
To od Ciebie zależy, które zalety są bardziej istotne. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, zwróć uwagę na gładkość lakierowania i sposób wykończenia wyrobu. To właśnie te aspekty mogą zadecydować o komforcie korzystania z zabawki, ale również o jej trwałości. Oczywiście warto przywiązywać uwagę również do designu, który powinien wpasowywać się w całość aranżacji.
Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.
Komentarze (0) |
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Komentarze społecznościowe |
Najczęściej czytane artykuły |
Europa przedłuża ograniczenia epidemiczne, niektóre mogą potrwać nawet do wiosny
Kolejne państwa Europy przedłużają ograniczenia lub wprowadzają nowe, by powstrzymać pandemię koronawirusa. We Francji godzina policyjna będzie obowiązywała od g. 18. Obostrzenia przedłużono m.in. we Włoszech, Holandii i Szwajcarii. Kanclerz Niemiec Angela Merkel według mediów powiedziała, że kwarantanna w jej kraju może zakończyć się dopiero w kwietniu.
Więcej »Badacze prognozują, jak zmieni się epidemia SARS-CoV2 w ciągu dekady
Naukowcy stworzyli model rozwoju epidemii, który wskazuje, że może ona dążyć do postaci endemicznej, czyli lokalnej i ustabilizowanej. Prawdopodobnie łagodnie wtedy chorować będą dzieci, co będzie po części chronić późniejszą dorosłą populację.
Więcej »Przekazanie RCI prywatnej firmie musi poczekać na zgodę radnych
Oficjalnie - jak mówi prezydent - trwają analizy. Nieoficjalnie, głowa miasta ma świadomość, że podpisanie trzyletniej umowy bez zgody radnych byłoby rozpatrywane w kontekście dyscypliny finansów publicznych. Ofertę złożył powiat.
Więcej »Rodzina 500 plus. Od lutego można składać wnioski
Program "Rodzina 500+" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. W 2015 roku łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 proc. Produktu Krajowego Brutto. W 2017 roku wyniosły one już 3,11 proc. PKB. Jest to wzrost o 75 proc.
Więcej »Wolne stanowisko pracy w szpitalu w Raciborzu
Numery archiwalne | Pokaż listę wszystkich numerów » |
Zobacz także |

Komentarze |
Telegraf | Pokaż wszystkie » |