Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 października 202019:05

Aniołki Matusińskiego promują Śląsk. Justyna śpiewa Poszła Karolinka

Aniołki Matusińskiego promują Śląsk. Justyna śpiewa Poszła Karolinka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet World Athletic Relays Silesia 2021 odbędą się w dniach 1-2 maja 2021 roku. To impreza o zasięgu globalnym, która będzie kwalifikacją olimpijską do Igrzysk w Tokio. Organizatorzy pomyśleli o promocji naszego regionu. W śląskim stroju zaśpiewała raciborzanka, Justyna Święty-Ersetic i pozostałe aniołki Matusińskiego.

„Mistrzostwa świata sztafet będą pierwszą imprezą tej rangi w naszym regionie, a jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed olimpiadą w Tokio. Wierzę, że emocje na Stadionie Śląskim będą ogromne, a kibice królowej sportu będą znów mogli dopingować najlepszych sportowców świata na żywo, na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Mistrzostwa Świata sztafet zostaną zorganizowane po raz piąty w historii. Trzy pierwsze edycje odbyły się na Bahamach, czwarta w Japonii. Warto przypomnieć, że czas do startu imprezy mierzy specjalnie skonstruowany zegar znajdujący się przed wejściem do Parku Śląskiego. Logotyp mistrzostw nawiązuje kolorystycznie do barw regionu, które układają się w równoległe pasy tworzące zarys lekkoatletycznej bieżni.

Decyzja World Athletics o przyznaniu mistrzostw to docenienie potencjału regionu i Stadionu Śląskiego, na którym tylko w tym roku odbyły się dwie imprezy lekkoatletyczne z międzynarodową obsadą, memoriały Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej.

Mistrzostwa Świata Sztafet Silesia 2021 odbędą się dwa i pół miesiąca przed igrzyskami olimpijskimi. Dla zawodników z całego świata to będzie ważny start, to właśnie w Chorzowie będzie można wywalczyć przepustkę do Tokio. To sprawia, że na Stadionie Śląskim pojawi się w maju plejada gwiazd sprintu. Organizatorem Mistrzostw Świata Sztafet World Athletics Relays Silesia 2021 jest Województwo Śląskie oraz Stadion Śląski.

Autor: slaskie.pl, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności16 września 202518:31

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta

Racibórz w strategii Polski do 2035 r. – Woś apeluje o mocniejsze wsparcie dla miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Poseł i raciborzanin Michał Woś (PiS) zwraca uwagę na projekt średniookresowej strategii rozwoju kraju – „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.” – przekazany niedawno do konsultacji publicznych. Jego zdaniem zapisy dotyczące Raciborza są zbyt lakoniczne, a miasto potrzebuje silniejszego wsparcia w zakresie funkcji gospodarczych i rozwojowych.

red.
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.09.2025
11 września 202521:00

Nasz Racibórz 12.09.2025

Nasz Racibórz 05.09.2025
5 września 202507:46

Nasz Racibórz 05.09.2025

Nasz Racibórz 29.08.2025
28 sierpnia 202523:30

Nasz Racibórz 29.08.2025

Nasz Racibórz 22.08.2025
21 sierpnia 202521:10

Nasz Racibórz 22.08.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.