Poziom Odry w Miedoni sięgnie około 7 metrów

Trwające opady deszczu spowodują wezbranie na Odrze. Rzeka już przekroczyła stany alarmowe (Chałupki, Krzyżanowice) oraz ostrzegawcze (Miedonia). Największy stan spodziewany jest w nocy z środy na czwartek.
- Odra w Raciborzu-Miedoni sięgnie około siedmiu metrów - informuje nas Krzysztof Szydłowski, szef Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa w Raciborzu. Większość wód zostanie poprowadzona kanałem Ulgi. W parku Zamkowym spodziewane są podtopienia sięgające bulwarów. Najprawdopodobniej zostanie uruchomiona część przelewowa polderu Buków. Według prognoz wezbranie będzie jednak zbyt małe, by uruchomić zbiornik Racibórz.
Stany wód na bieżąco
- Powoli dostajemy się w zasięg aktywnego i wydajnego opadowo „niżu genueńskiego” GISELA 1001 hPa, który po opuszczeniu swojego matecznika i wejściu nad Bałkany kieruje się w naszą stronę - informowało dziś rano Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Instytucja ta przewidziała powódź z 1997 r. Wtedy też sprawcą był "niż genueński". Tym razem jednak nie wyrządzi większych szkód - już jutro, 14.10, opady w dorzeczu Odry powinny ustawać.
Jak dokładnie będzie przebiegać sytuacja można zobaczyć [tutaj].


![Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] Potrącenie dwóch 8-latków na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781694081714764500-1007120638686412-1402528087230468236-n-.jpg)

![Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] Błyskawiczna reakcja policjantów podczas pożaru mieszkania na Katowickiej [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_178159573317814328451000008970-2-.jpg)






















![Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] Spędź lato z raciborską biblioteką [oferta zajęć dla dzieci] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781628692img-5882-m-.jpg)






















Komentarze (0)
Dodaj komentarz