Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 października 202010:12

Brama w Arboretum będzie rozebrana

Brama w Arboretum będzie rozebrana - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Za każdym razem jak przechodzę przez Arboretum Bramy Morawskiej w lesie Obora przechodzą mnie dreszcze. Zastanawiam się czy najpierw jak gilotyna spadnie kawał dechy czy zawalą się kamienne kolumny usytuowane po obu stronach bramy - pisze nasz Czytelnik. 

- Wiosną ktoś wpadł na pomysł i wykonał zabezpieczenie BHP. Czerwono-biała wstęga dookoła bramy oraz napis na kartce A4 umieszczony z boku kolumny z informacją o niebezpieczeństwie i zagrożeniu. Autorowi chyba chodziło o to, że może po prostu ktoś zginąć jeśli będzie miał pecha. W sobotę zauważyłem że sytuacja uległa znakomitej poprawie. Nie ma kartki, nie ma już kolorowej wstęgi….pozostała brama z widocznymi śladami erozji w miejscu połączenia kolumn, co może grozić zawaleniem budowli. Gratuluje jeszcze raz kunsztu wykonawcy a osobom odpowiedzialnym za nadzór nad bezpieczeństwem w Oborze spokojnych snów - czytamy w liście do redakcji. Czytelnik nazywa bramę cudem architektonicznym pomysłodawcy z Raciborza.

O komentarz poprosiliśmy Elżbietę Skrzymowską, dyrektora Arboretum Bramy Morawskiej. - Brama będzie jeszcze w tym roku rozebrana - usłyszeliśmy. - Taśmy były z uwagi na pierwsze pomiary geodezyjne, kiedy jeszcze nie było wiadomo, w jakim tempie się pochylają słupy - takie było wtedy zalecenie konstruktora, żeby założyć taśmę. Złożyłam wniosek o pieniądze na remont bramy. Trzeba wykonać nowy fundament, inny niż dotąd, i odtworzyć słupy - dodaje dyrektorka. Do władz miasta trafił wniosek o przydział środków na przyszły rok. Nie wiadomo jednak, czy zostaną ujęte w budżecie.

Autor: list do redakcji, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności1 stycznia 202600:23

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Tak raciborzanie witali nowy rok na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

Raciborski Rynek po raz kolejny stał się miejscem symbolicznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Choć miasto od lat nie organizuje oficjalnej imprezy sylwestrowej z koncertami i pokazami, w centrum Raciborza nie zabrakło mieszkańców, którzy postanowili spędzić ostatnie chwile 2025 roku właśnie tutaj.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.