Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 października 202019:29

Nie marnuj! Biblioteka zaprasza na spotkanie z Sylwią Majcher

Nie marnuj! Biblioteka zaprasza na spotkanie z Sylwią Majcher - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

To spotkanie obowiązkowe dla wszystkich gotowych podjąć wyzwanie bardziej świadomego ekologicznie życia! Już w sobotę 10 października gościem Nocy Bibliotek będzie Sylwia Majcher- specjalistka Zero Waste, autorka bestsellerowych książek. Liczba miejsc ograniczona! 

Sylwia Majcher - dziennikarka, autorka książek „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania Zero Waste.” Regularnie opowiada o kwestiach związanych z niemarnowaniem jedzenia, ochroną środowiska i racjonalnym wykorzystywaniu zasobów planety w gazetach, radiu i telewizji – między innymi w Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Radio Zet czy Onet Rano. Z dumą współtworzy i jest ambasadorką pierwszej w Polsce kampanii edukacyjnej #wrocławniemarnuje. Inspiracji szuka w podróży, uwielbia lokalne targowiska i poznawanie świata przez pryzmat talerza.

W trakcie spotkania w raciborskiej bibliotece Sylwia Majcher będzie przekonywać, że z produktów, które najczęściej trafiają do śmietnika można serwować wyśmienite dania, podpowie jak unikać nadmiaru i robić racjonalne zakupy a także opowie o skali marnowania jedzenia i wpływu, jaki porzucone odpadki mają na środowisko.

- Niewątpliwą gratką dla wszystkich uczestników będą mini warsztaty, w ramach których pod okiem Sylwii Majcher wykonamy torby, bez użycia maszyny. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyniesienia starych, niepotrzebnych koszulek, które posłużą za materiał – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 października o godz. 19.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 32 415 37 24 wew.23.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Autor: Biblioteka Racibórz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.