Milowy krok do przodu. Vulcan Obecność w raciborskich przedszkolach

Aplikacja pomaga w sprawdzeniu obecności dzieci w przedszkolu, co ma wpływ na wysokość naliczanych opłat.
O wprowadzeniu systemu Obecność Vulcan poinformował radnych Krzysztof Żychski, naczelnik magistrackiego wydziału oświatu. - Przedszkola zrobiły milowy krok do przodu - dodał. Aplikacja pomaga w sprawdzeniu obecności dzieci w przedszkolu. Działa to na zasadzie skanowania kodu QR przy wchodzeniu i wychodzeniu z przedszkola. Pomoże przy naliczaniu opłat za pobyt dziecka w placówce.
Obawy wyraziła radna Magdalena Kusy. – Rozumiem, że jest to rozwiązanie dobre, ale wiadomo, że dzieci niejednokrotnie odbierają dziadkowie. A oni nie zawsze mogą sobie radzić z kodami QR lub nowoczesnymi telefonami. Co wtedy? – dociekała radna.
– Jeśli jest to starsza osoba, która może sobie nie poradzić, to wtedy czynności odpowiednie związane z przyjęciem dziecka na pobyt lub jego odebraniem realizuje nauczyciel – odparł naczelnik WEKiS.
Radny Michał Kuliga dociekał z kolei jaki jest koszt działania tejże aplikacji w raciborskich przedszkolach. – W tym roku wynegocjowałem, że mamy to za darmo. W przyszłym roku firma zastanowi się nad promocyjną ceną dla nas. Jesteśmy jednym z pilotażowych miast, w których ta aplikacja działa. Myślę, że koszt może oscylować gdzieś w okolicy 300 złotych za rok za każdą placówkę – stwierdził Krzysztof Żychski.


![Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] Nowa odsłona Jarmarku Świątecznego w Raciborzu - choinka rozbłysła wśród platanów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981700zrzut-ekranu-2025-12-6-o-01-41-18-.png)


![Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] Procesja konna do Mikołaszka – żywa tradycja Krzanowic [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765023493dsc-9826-.jpg)


![Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w SP 15. Rękodzieło, gastronomia i występy uczniów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764981934dsc-2259-.jpg)




![Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] Zamkowa parada świętego Mikołaja przyciągnęła tłumy. W niedzielę wystąpi TOBY [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765060153dsc-0750-.jpg)






![Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] Siatkarski dreszczowiec w Raciborzu. Pierwsza faza sezonu zakończona awansem do najlepszej ósemki [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764985544gre02464-.jpg)
![Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] Wieczór francuski na Zamku Piastowskim. Przed nami muzyczna podróż do Hiszpanii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765014398dsc-8130-.jpg)















![Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] Mikołajkowe zmagania najmłodszych. Turniej pełen emocji i sportowej radości [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765063550turniej-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz