Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 września 202008:58

Piontkowski: wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas

Piontkowski: wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas; sanepid może wystąpić do dyrektora szkoły o przejście na kształcenie na odległość, tam gdzie jest realne zagrożenie w placówce lub zwiększone zagrożenie w danej gminie czy powiecie - podał w sobotę minister edukacji Dariusz Piontkowski. 

"Stworzyliśmy system, który pozwala reagować na zarażenia (koronawirusem - PAP) także w szkołach. Jak dotąd funkcjonuje on dobrze, sprawnie. Tam gdzie pojawiają się zagrożenia interweniuje inspekcja sanitarna i wspólnie z dyrekcją szkoły i organem prowadzącym, czyli samorządem najczęściej, podejmują decyzję bądź o przechodzeniu grupy uczniów wraz z nauczycielami na kształcenie na odległość, bądź czasami całej szkoły" - powiedział Piontkowski w Polskim Radiu 24.

Przyznał, że "rzeczywiście wzrasta, w niewielkim na razie stopniu liczba szkół, które muszą na taki system przechodzić, ale ciągle jest to margines wszystkich placówek w Polsce". "Z danych, które mieliśmy w piątek jest to ciągle poniżej procenta" - poinformował.

"Chcemy, aby te szkoły, w których nie ma zagrożenia epidemiologicznego, mogły dalej funkcjonować" - poinformował. Zauważył, że "doświadczenie Polski i innych krajów pokazały, że kształcenie na odległość ma spore ograniczenia, a także konsekwentne negatywne skutki społeczne, psychologiczne".

"Wolelibyśmy uniknąć zamykania szkół na dłuższy czas, stąd na razie nie przewidujemy takiej decyzji, przy takim stanie epidemicznym (...) spokojnie ten system, który stworzyliśmy na początku sierpnia może działać" - powiedział. Czyli, jak wyjaśnił - "reakcja punktowo, tam gdzie jest realne zagrożenie w placówce lub zwiększone zagrożenie w danej gminie czy powiecie. "Wówczas sanepid może z własnej inicjatywy wystąpić do dyrektora szkoły z wnioskiem o przejście na kształcenie na odległość" - poinformował minister edukacji. (PAP)

Autor: oloz/ pad/PAP, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lipca 202617:43

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Kuria Opolska i M. Basista
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.