Szpital w Raciborzu szykuje się na przyjęcia pacjentów niecovidowych. Najważniejsze informacje oraz WIDEO z przygotowanych sal

Dziś po konferencji prasowej w starostwie dyrekcja Szpitala Rejonowego w Raciborzu zaprezentowała wnętrza oddziałów, na których od 1 października będą leczeni pacjenci bez koronawirusa, mieszkańcy powiatu raciborskiego.
Najważniejsze informacje:
- Trwają zapisy pacjentów na zabiegi planowe, od 29 września ruszy ich testowanie (w budynku oddziału zakaźnego). Po uzyskaniu wyniku negatywnego będą kierowani na oddziały zabiegowe z następującą liczbą łóżek: 2 laryngologia (wyznaczono 2 dni operacyjne), 6 okulistyka, 10 chirurgia, 20 ortopedia, 30 ginekologia.
- Przyjęcia będą do godz. 14.00, porodówka całą dobę.
- Dla pacjentów z COViD-19 i bez koronawirusa będą odrębne zespoły lekarzy. Szpital zapewnia, że ma zabezpieczenie kadrowe.
- Wejście do części niecovidowej znajduje się na podjeździe do izby przyjęć, na okulistykę od strony hotelu. Teren szpitala zostanie odpowiednio oznakowany.
- Szpital, z racji braku ambulatorium, nie będzie przyjmował niecovidowych pacjentów urazowych. Ci nadal, np. z wypadku, będą rozwożeni do okolicznych szpitali.
- Finalizowane są rozmowy z Nefroluxem w sprawie udostępnienia dla pacjentów niecovidowych stacji dializ, w pierwotnym miejscu. Firma musi jeszcze przeprowadzić niezbędne prace adaptacyjne.
- „Odcovidowano” Raciborskie Centrum Medyczne dla pacjentów kardiologicznych. Czekamy na szczegółowe informacje od firmy Scanmed.
- 1 października na Gamowską wraca dzienny oddział chemioterapii (będzie się znajdował w ciągu oddziału chirurgicznego dla pacjentów niecovidowych) oraz nocna opieka zdrowotna (wejście od strony przychodni specjalistycznych). Jak podkreślono, nocna i świąteczna opieka notuje dużo pacjentów z tej racji, że udziela porad bezpośrednio. Szpital ma nadzieję, że podobnie będą postępować lekarze rodzinni.
- Pacjenci niecovidowi będą mogli skorzystać z diagnostyki firmy Tomma.
- Przy bloku operacyjnym wyznaczono łóżka intensywnej terapii dla pacjentów niecovidowych.
Czytaj Oddział chirurgii ogólnej wznawia zapisy do zabiegów planowych










































![Potańcówka kubańska na bulwarach. Racibórz pożegnał wakacje w rytmach latino [FOTO i WIDEO] Potańcówka kubańska na bulwarach. Racibórz pożegnał wakacje w rytmach latino [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787989290bez-nazwy-163-.jpg)



![Dożynkowy korowód ruszył z Pogrzebienia. Święto plonów trwa w Kornowacu [FOTO i WIDEO] Dożynkowy korowód ruszył z Pogrzebienia. Święto plonów trwa w Kornowacu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1788097563-dsc4264-.jpg)






![Ponad 120 gości odkrywało tajemnice pałacu w Modzurowie [FOTO i WIDEO] Ponad 120 gości odkrywało tajemnice pałacu w Modzurowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787990620dsc-9063-.jpg)
![Racibórz zamienił się w wielkie laboratorium. V Festiwal Odkrywców przyciągnął całe rodziny [FOTO i WIDEO] Racibórz zamienił się w wielkie laboratorium. V Festiwal Odkrywców przyciągnął całe rodziny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1788016512festiwal-.jpg)





















![Kids Challenge 2026 w Zawadzie Książęcej za nami [FOTO] Kids Challenge 2026 w Zawadzie Książęcej za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1788038511photo-23-z-42-.jpg)

![Korowód dożynkowy przejechał przez Sudół. Rolnicza dzielnica Raciborza dziękuje za plony [FOTO i WIDEO] Korowód dożynkowy przejechał przez Sudół. Rolnicza dzielnica Raciborza dziękuje za plony [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1788098965dsc-2711-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz