Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 września 202011:20

Druhowie z Samborowic odebrali tytuł wyróżnionej MDP [FOTO]

Druhowie z Samborowic odebrali tytuł wyróżnionej MDP [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Pietrowice Wielkie:

W piątek, 11 września w Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie XI edycji konkursy "Najlepsi z Najlepszych". Nie zabrakło na nim strażaków ochotników z Samborowic. W czasie uroczystości odebrali tytuł wyróżnionej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Udział w konkursie brało około dziewięc tysięcy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całej Polsi. Młodzież z Samborowic uplasowała się na drugim miejscu.

- Jesteśmy wdzięczni, że taki konkurs istnieje, dzięki czemu tak małe miejscowości jak Samborowice mogą się pokazać i zostać docenione na uroczystości w stolicy. Samo spotkanie laureatów to nie jedyne atrakcje, które spotkały nas w Warszawie. Chciemy podziękować wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, pani Teresie Tiszbierek za mile spędzony czas i wycieczkę po stolicy, w czasie której mieliśmy okazję spotkać się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim - mówią strażacy z OSP Samborowice.

Podczas swego pobytu w Warszawie druhowie z Samborowic mieli także okazję zwiedzić siedzibę ZOSP RP, wydawnictwo czasopisma "Strażak", Muzuem Niepodległości, Elektrownię Powiśle, Bulwary Wiślane, Pałac Prezydencji, Zamek Królewski, PKiN oraz liczne ministerstwa.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą drużynę. Dziękujemy za dobre słowo, za każde gratulacje oraz za współprace. To niezwykle motywuje do dalszego działania i możemy zapewnić, że na tym nie poprzestaniemy. Chcemy także pogratulować MDP z OSP Ruszów, która otrzymała tytuł wzorowej drużyny 2019 roku - dodali strażacy z Samborowic na zakończenie.

Autor: red., fot. FB/OSP Samborowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności18 marca 202610:47

Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO]

Rusza rewitalizacja centralnej części Rynku w Raciborzu. Ratusz ogłosił przetarg [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
96
red., źródło zdjęć: dokumentacja UM Racibórz
Reklama
Aktualności19 marca 202613:06

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO]

Program SAFE: Weto prezydenta a miliardy dla regionu. Co straci Racibórz? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
53
Racibórz:

W czwartek, 19 marca, przed wejściem do Urban Labu w Raciborzu odbył się briefing prasowy posłanki Gabriela Lenartowicz. Głównym tematem spotkania był program SAFE oraz jego znaczenie dla rozwoju regionu, szczególnie w kontekście decyzji prezydenta Karol Nawrocki o zawetowaniu ustawy regulującej zasady wykorzystania środków z tego mechanizmu.

red.
Aktualności18 marca 202609:51

Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO]

Smutne obrazki z rezerwatu Łężczok [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Nadleśnictwo Rudy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.03.2026
19 marca 202623:37

Nasz Racibórz 20.03.2026

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.