Raport 998. Strażacy zapobiegli próbie samobójczej

W czasie minionej doby strażacy z PSP Racibórz odnotowali pięć interwencji. Trzy z nich dotyczyły usuwania owadów. Nie brakowało także zdarzeń, w których przydały się zdolności negocjacyjne. Sprawdź szczegóły strażackich interwencji.
Pierwsze ze zdarzeń, które odnotowali strażacy miało miejsce o godzinie 9.27 przy ulicy Kapuścika w Raciborzu. Jeden zastęp PSP po otrzymaniu zgłoszenia udał się na miejsce celem usunięcia gniazda os. Podobne interwencje miały miejsce dwukrotnie w Owsiszczach. O godzinie 9.41 i 19.38. Jeden zastęp miejscowego OSP usuwał gniazda szerszeni.
Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 21.01 przy ulicy Jegielnia w Raciborzu. Doszło tam do przewrócenia się zgłaszającego na prywatnej posesji. W skutek upadku doznał uszkodzenia biodra. Strażacy zostali poproszeni przez zespół ratownictwa medycznego o pomoc w transporcie poszkodowanego do karetki pogotowia. W akcji udział brał jeden zastęp OSP.
Ostatnia do tej pory interwencja miała miejsce o godzinie 22.11. Ze zgłoszenia wynikało, że przy ulicy Ogrodowej na balkonie w jednym z budynków stoi kobieta z zamiarem wyskoczenia. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po dojeździe strażaków na miejsce udało im się nawiązać kontakt z kobietą, a następnie przekonać ją do wejścia do mieszkania i otwarcia drzwi. W czasie dalszej rozmowy okazało się, że kobieta nie pamiętała, iż znajdowała się na balkonie. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego na miejsce niedoszła samobójczyni została przekazana pod opiekę ratowników medycznych.
![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)


![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)

![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)





![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)






![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)


![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)



![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)


![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany