25 lat kapłaństwa księdza Joachima Augustynioka

W niedzielę, 9 sierpnia, cała wspólnota parafialna w Sławikowie w gm. Rudnik uczciła srebrny jubileusz święceń kapłańskich proboszcza, ks. Joachima Augustynioka. Mszy św. przewodniczył bp senior Jan Wieczorek.
- Wszyscy żyliśmy tym wydarzeniem, czego dowodem były pięknie ustrojone domy, ulice naszych wiosek, obejście kościoła i plebanii oraz przygotowane dekoracje i wystrój wnętrza kościoła. Z wielką radością cała sławikowska wspólnota parafialna tłumnie zgromadziła się na niedzielnej sumie. Najświętsza Eucharystia rozpoczęła się procesją od plebanii do wnętrza naszej zabytkowej świątyni - czytamy na parafialnym www.
Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. biskup Jan Wieczorek, biskup senior diecezji gliwickiej, pochodzący z tej samej parafii, co jubilat, ks. Joachim. Do koncelebry stanęli: ks. Reinnhold Buczek (kapłan pochodzący z parafii Sławików), ks. Tomasz Maintok (kapłan pochodzący z parafii Sławików), ks. Edmund Kwapis (kapłan emeryt pochodzący z rodzinnej parafii jubilata), ks. Czesław Kwiatkowski (były proboszcz parafii w Czarnowąsach, w której jubilat pełnił funkcję wikariusza), o. Rafał Kupczak (superior klasztoru Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna-Koźla), ks. Henryk Rzega (kapłan emeryt, były proboszcz parafii Łubowice), ks. Edmund Pośpiech (proboszcz parafii Gamów)oraz ks. Marcin Szaboń (proboszcz parafii Turze).
We Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele władzy lokalnej - starosta Grzegorz Swoboda oraz wice wójt Gminy Rudnik Tomasz Kruppa. Były poczty sztandarowe z OSP Sławików i Miejsce Odrzańskie.
Po odśpiewaniu uroczystego Te Deum, dziekan dekanat Łany, ks. Bernard Mocia złożył jubilatowi życzenia w imieniu księży z dekanatu. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele parafialnej rady duszpasterskiej, ministranci, nadzwyczajni szafarze komunii św., starosta wice wójt Gminy Rudnik.
Po Mszy św. goście zgromadzili się w domu przyjęć, gdzie swój program artystyczny w gwarze śląskiej, opowiadający o historii życia ks. Joachima, przedstawiły dzieci z sławikowskiej parafii. Małą niespodziankę przygotowali także starsi ministranci, którzy nakręcili film ukazujący to, co dzieje się w zakrystii, kiedy księdza nie ma. Goście mieli także możliwość wsłuchania się w grę skrzypaczki, której zaprezentowane utwory były prezentem dla księdza.
Zdjęcia:







































![SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] SAFE ma odmienić Racibórz? Gabriela Lenartowicz o Rafako, kolei i drogowych inwestycjach [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778499684gre06357-.jpg)
![Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] Pierwsze przejażdżki bryczką przy Zamku Piastowskim w Raciborzu [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17784032297b0e8055-d20a-4177-96a8-657beeb28d53-2-.jpg)

![Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] Nocny spacer po zaułkach starego Raciborza dla koneserów [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778520183gemini-generated-image-79p8hd79p8hd79p8-2-.jpg)

![Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] Maj miesiącem Pierwszej Komunii Świętej w parafiach ziemi raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778488760dsc-5705-.jpg)




![Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] Raciborski Spacer w Kapeluszach połączył modę, historię i miejską opowieść [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778487839bez-nazwy-135-.jpg)
![II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] II Festiwal Średniowieczny na Zamku Piastowskim - walki rycerskie, smok i teatry ognia [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778395270dsc-2227-.jpg)


![Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] Most na Odrze i nowy przebieg DW421 coraz bliżej końca. Kluczowa inwestycja w powiecie raciborskim ma zakończyć się w styczniu 2027 roku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_177856765112-20260505-dw421-km-1990-2740-2-.jpg)







![Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] Dominacja w czystej postaci. Markowice rozbiły Zabełków [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778422078photo-38-z-48-.jpg)
![Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] Musicalowy wieczór Błażeja Klimaszki w raciborskim domu książęcym [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778484438ostatni-pocia-g-do-broadwayu-31-10-05-2026-r-.jpg)




















Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.