Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności10 sierpnia 202013:24

Plac spisany na straty, martwy szczur i odpowiedź urzędu [FOTO]

Plac spisany na straty, martwy szczur i odpowiedź urzędu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

28 lipca Czytelniczka zaalarmowała nas o nieporządku na terenie placu zabaw przy pl. Bohaterów Westerplatte. Do korespondencji dołączyła zdjęcia. Urząd Miasta ustosunkował się pisemnie do jej interwencji po blisko dwóch tygodniach, pokazując już zgoła inne miejsce.

- Dzień dobry, napisałam długi list otwarty, jednak go nie wyślę. To plac zabaw dla dzieci przy Placu Bohaterów Westerplatte. Myślę, że zdjęcia mówią same za siebie i mam tylko jedno pytanie, czy ktoś tu jeszcze sprząta ? PS. Na ostatnim zdjęciu widać martwego szczura - czytamy w korespondencji, która wpłynęła na naszą skrzynkę 28 lipca. Jeszcze tego samego dnia wysłaliśmy prośbę o stanowisko Urzędu Miasta.

Odpowiedź przyszła dziś, 10 sierpnia, również ze zdjęciami. Miejsce wygląda inaczej jak na zdjęciach Czytelniczki. Cieszy, że urzędnicy z Batorego zadbali o porządek. Oto treść korespondencji.

- Właścicielem placu jest Gmina Racibórz. Zgodnie z zapisami umowy pn. "Bieżące utrzymanie czystości i porządku na terenie miasta Racibórz" z dnia 31.12.2019r. za utrzymanie placu zabaw przy Pl. Bohaterów Westerplatte odpowiada Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Plac Bohaterów Westerplatte oczyszczany jest przez Przedsiębiorstwo Komunalne z częstotliwością:

- w okresie od V do IX dwa razy w tygodniu - w każdy roboczy wtorek i piątek,

- w okresie od X do IV raz w tygodniu - w każdy roboczy czwartek.

W załączeniu przesyłam pokontrolną dokumentację zdjęciową z Placu. Zdjęcia wykonane zostały 7 sierpnia 2020 r.

Park przy pl. Bohaterów powstał w 2016 r. kosztem blisko 120 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego m. Raciborza.

Sześć ostatnich zdjęć w galerii pochodzi z Urzędu Miasta.

Autor: opr. waw, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia4 czerwca 202612:12

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO]

Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Liczne grono wiernych uczestniczyło w uroczystości Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Raciborzu. Tradycyjna procesja eucharystyczna po Mszy Świętej przeszła ulicami centrum miasta, gromadząc mieszkańców, którzy wspólnie dali świadectwo swojej wiary.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport3 czerwca 202614:33

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport4 czerwca 202623:58

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO]

Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przed czwartkowym spotkaniem trudno było znaleźć argumenty przemawiające za zespołem ze Szczejkowic. Unia Racibórz miała przed meczem aż 22 punkty przewagi nad Borowikiem, walczyła o miejsce w czołówce tabeli i występowała przed własną publicznością. Piłka nożna po raz kolejny pokazała jednak, że różnice widoczne w tabeli nie zawsze przekładają się na wydarzenia boiskowe.

(greh)
Aktualności3 czerwca 202622:20

Warsztaty florystyczne w bibliotece na Ostrogu

Warsztaty florystyczne w bibliotece na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Sport4 czerwca 202623:28

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO]

Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W Boże Ciało w Nędzy rozegrano turniej InPost Cup organizowany przez lokalny GMKS 21 Nędza. Młodzi zawodnicy rywalizowali równocześnie na czterech boiskach, a całe wydarzenie od początku przebiegało w sportowej, turniejowej atmosferze.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności3 czerwca 202610:11

Joga na krześle w bibliotece na Ostrogu

Joga na krześle w bibliotece na Ostrogu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Reklama
Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.