Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 lipca 202006:35

Raciborski projekt najlepszy w województwie. Są pieniądze na doświeltenie przejść [MAPA]

Raciborski projekt najlepszy w województwie. Są pieniądze na doświeltenie przejść [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Do końca roku doświetlonych zostanie 12 przejść dla pieszych w centrum miasta. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło decyzję o dofinansowaniu 68 spośród 314 projektów zgłoszonych w 2020 roku, w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020. 

Raciborski projekt jest jedynym w województwie śląskim, który otrzyma wsparcie ministerstwa. Miasto Racibórz dzięki tej decyzji pozyska 100 tys. zł na dofinansowanie doświetlenia 12 przejść dla pieszych.

- Od początku zależało nam, aby na liście przejść wymagających doświetlenia znalazły się nie tylko te, na które wskazują wyniki badań fotometrycznych, czy zalecenia ekspertów od bezpieczeństwa ruchu drogowego. To dlatego w lutym zwróciliśmy się także z apelem do mieszkańców o pomoc w wytypowaniu przejść, które Państwa zdaniem w pierwszej kolejności wymagają doświetlenia. Było jedno obostrzenie - zadanie może być realizowane tylko na drodze gminnej. - przypomina prezydent Dariusz Polowy.

Ostateczna lista przejść wytypowanych do dofinansowania z programu rządowego została ustalona po konsultacji i zasięgnięciu opinii Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Dokładne lokalizacje przejść objętych programem to:

1. Opawska 102 ( Katowicka, Tomi Markt)
2. Opawska (Lwowska, Apteka pod Różami)
3. Opawska (Euro Szkło)
4. Podwale (Batorego od strony Kauflandu)
5. Podwale ( d strony ronda)
6. Wojska Polskiego 17 (przed ul. Wileńską)
7. Wojska Polskiego 15 (za ul. Wileńską)
8. Wojska Polskiego (przed Klasztorną)
9. Ogrodowa (przed ul. Pracy)
10. Ogrodowa 23 (przy dawnej Biedronce)
11. Ogrodowa (przed ul. Karola Miarki)
12. Słowackiego (ul. Wczasowa, sklep Biedronka)

00014

Autor: UM, fot. arch., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 grudnia 202509:48

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO]

Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Obchody 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu stały się okazją do spotkania kilku pokoleń absolwentów, nauczycieli i uczniów. Kulminacyjnym punktem jubileuszu była uroczysta gala, która podkreśliła znaczenie szkoły w historii miasta i regionu.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 grudnia 202509:34

Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1]

Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Motywy gwiezdne, humor i społeczne zaangażowanie złożyły się na 22. edycję Gwiazdki Serc. Wydarzenie Raciborskiej Izby Gospodarczej zgromadziło w Raciborskim Centrum Kultury niemal kompletną widownię, a ponad dwugodzinny koncert przebiegł sprawnie, łącząc rozrywkę z ideą pomocy. Kwestowano na rzecz Stowarzyszenia Spektrum z Raciborza.

Jan Ptak
Reklama
Aktualności14 grudnia 202509:37

Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2]

Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Niemal komplet publiczności, sprawnie przeprowadzony, blisko dwugodzinny program i wyraźny akcent społeczny – tak zapisała się 22. edycja Gwiazdki Serc. W Raciborskim Centrum Kultury spotkali się artyści, przedstawiciele biznesu, samorządu i mieszkańcy, a zebrane środki wsparły działalność Stowarzyszenia Spektrum z Raciborza.

Mirosław Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności12 grudnia 202512:41

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza

Pociąg Świątecznych Marzeń Kolei Śląskich zawitał do Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie ma charakter integracyjny. Pociągiem przyjechali do Raciborza, by bawić się na dziedzińcu zamkowym wychowankowie placówek specjalnych z całego województwa. 

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.