Czechy: władze przywracają obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych

Od soboty w Czechach trzeba będzie nosić maseczki w pomieszczeniach zamkniętych na imprezach, w których będzie uczestniczyć ponad 100 osób. Minister zdrowia Adam Vojtiech powiedział w czwartek, że decyzję podjęto m.in. uwzględniając zakażenia w jednym z klubów w Pradze.
Po imprezie, która odbyła się w jednym z praskich klubów w piątek, zdiagnozowano 98 przypadków zakażenia Sars-CoV-2. Ponad 200 osób musi spędzić 14 dni na kwarantannie. Jednocześnie Vojtiech zapowiedział, że od poniedziałku zmniejszony zostanie limit uczestników w imprezach, także tych organizowanych w plenerze, z 1000 do 500 osób. „Ograniczenia nie mają zastosowania do sklepów i restauracji, tylko do imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych" - powiedział szef resortu zdrowia podczas konferencji prasowej.
Informując o pierwszych od końca czerwca ogólnokrajowych obostrzeniach Vojtiech zwrócił uwagę, że choć liczba zarażonych rośnie, to jednocześnie nie ma zagrożenia dla systemu ochrony zdrowia. Jego zdaniem nie wzrasta w dramatyczny sposób liczba osób hospitalizowanych w związku z Covid-19. Podkreślił jednocześnie, że nawet bardzo małe lokalne ogniska koronawirusa mogą rozprzestrzeniać chorobę do wielu regionów.
Vojtiech zaznaczył, że w kilku regionach lokalne służby sanitarno-epidemiologiczne wprowadziły swoje, ostrzejsze przepisy. Najdalej idące są w kraju (województwie) morawsko-śląskim, mniej restrykcyjne, ale nadal ostrzejsze niż zapowiedziane w skali całych Czech w krajach libereckim i ujsteckim.
W środę w Czechach odnotowano 247 nowych przypadków koronawirusa, co jest rekordowym dziennym wzrostem od końca czerwca. Łączna liczba aktualnie zakażonych wynosi 5067.
![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)


![Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] Rosjanie pokazali archiwalny film z zajęcia Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769499412zrzut-ekranu-2026-01-27-o-08-36-24-.png)






![Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] Rock, ogień, Zumba i licytacje – tak przebiegł finał WOŚP na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769378914dsc-9287-.jpg)





![Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] Powiatowa Gala Operetkowa na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769424937koncert-noworoczny-129-25-01-2026-r-.jpg)






![Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] Czyste Powietrze – z myślą o mieszkańcach województwa śląskiego [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769439647wfosigwkatowice-6418-duz-y-.jpeg)



























Komentarze (0)
Dodaj komentarz