Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 lipca 202018:29

PTTK zaprasza na wyprawę na ósmy szczyt

PTTK zaprasza na wyprawę na ósmy szczyt  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział w Raciborzu zaprasza na ósmą wyprawę górską po szczytach zaliczanych do Korony Gór Polskich. 

Celem naszej wyprawy będzie zdobycie TRZECH szczytów:
1. RADZIEJOWA 1262 m.n.p.m. Najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Leży w głównym grzbiecie Pasma Radziejowej, pomiędzy Wielkim Rogaczem, od którego oddziela ją przełęcz Żłobki, a masywem Złomistego Wierchu, położonego za Przełęczą Długą.
2. WYSOKA 1050 m.n.p.m. Szczyt w Małych Pieninach, położony na granicy polsko-słowackiej; jednocześnie najwyższy szczyt całych Pienin i Pienińskiego Pasa Skałkowego.
3. MOGIELICA 1173 m.n.p.m. Najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego. Wierzchołkowa część masywu Mogielicy jest nazywana przez miejscową ludność Kopą, ze względu na charakterystyczny kształt. W starszej literaturze można spotkać błędną nazwę „Mogielnica”. Z punktów widokowych, na szczycie i na polanach, rozpościerają się szerokie widoki na Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki, Pieniny, Gorce, Tatry.
TERMIN 22 – 23.08.2020 R.
1. Wyprawa odbędzie się bez względu na pogodę.
2. Wyprawa nie ma charakteru komercyjnego i jest organizowana na zasadach samorealizacji siłami wolontariatu członków PTTK zgodnie ze Statutem PTTK.
3. Udział w wyprawie traktujemy jako dorozumianą zgodę na publikację w fotorelacji. Jeżeli uczestnik nie wyraża na to zgody, to zobowiązany jest do dostarczenia takiej informacji na piśmie.
4. Uczestnicy wyprawy zobowiązani są do przestrzegania przyjętego planu wycieczek oraz ewentualnych jego modyfikacji wprowadzonych przez organizatora, a także realizowania założeń czasowych.
5. Dokonanie opłaty za wyjazd jest potwierdzeniem przyjęcia do wiadomości regulaminu oraz jego przestrzegania.
6. Organizator nie zapewnia opieki licencjonowanego przewodnika na wyprawie.
7. Uczestnicy wyprawy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.
8. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną panującą w Kraju każdy uczestnik wyprawy zobowiązany jest
do posiadania i stosowania własnej maseczki ochronnej. Płyn do dezynfekcji rąk zapewnia organizator.
9. Wyprawa jest dofinansowana z Urzędu Miasta w Raciborzu

Autor: materiał nadesłany, fot. arch., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

W nadchodzący weekend nie zabraknie sportowych emocji w regionie, zarówno na boiskach jak i na parkietach hal sportowych. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. arch. portalu/Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202517:21

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO]

KS Rafako Racibórz triumfatorem Winter Futsal Cup rocznika 2017 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W hali sportowej OSiR Racibórz przy ul. Łąkowej rozegrano 15 listopada pierwszy z cyklu turniejów Winter Futsal Cup. Do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów – pięć z Polski oraz jeden z Republiki Czeskiej. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”, dzięki czemu każda drużyna mogła sprawdzić swoje możliwości w bezpośredniej rywalizacji ze wszystkimi pozostałymi uczestnikami.

(greh)
Reklama
Aktualności15 listopada 202511:56

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby

Dwa wokalne sukcesy Wiktorii Dziuby - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama
Sport15 listopada 202522:42

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO]

Pięć goli i oprawa rodem z wyższej ligi. Derby w Górkach Śląskich pełne emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotę, 15 listopada w Górkach Śląskich rozegrano derbowy mecz C klasy grupy III pomiędzy miejscowym LKS-em a drużyną LKS Zgoda Zawada Książęca. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie kibiców obu klubów, którzy licznie pojawili się przy boisku i od pierwszych minut podkręcali atmosferę głośnym dopingiem oraz oprawą pirotechniczną. Sam mecz również dostarczył wielu emocji, choć jednostronny wynik końcowy rozwiał wszelkie wątpliwości co do tego, kto był tego dnia lepszy.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.