Niedaleko Raciborza zbudują drapacz chmur

Obiekt będzie wyższy od Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, a po powstaniu będzie widoczny z raciborskich wieżowców i wież widokowych.
Ostrawa sprzedała ziemię pod najwyższy wieżowiec w kraju. Będzie miał 60 pięter - informuje idnes.cz. Miasto prosiło o co najmniej dwanaście pięter, ale lokalni przedsiębiorcy Tomáš Häring i Radek Šnita mają znacznie większe plany - chcą zbudować najwyższy drapacz chmur w Czechach.
Podczas gdy obecne dwa najwyższe czeskie budynki, 30-piętrowy AZ Tower w Brnie i 27-piętrowy City Tower w Pradze, mierzą 116 metrów w najwyższych punktach, ostrawska firma RT Torax planuje znacznie wyższy wieżowiec. Ich ostrawska wieża ma mierzyć 238 metrów. Państwo będzie kosztowało ponad dwa miliardy koron, z czego część spółka zapłaci ze środków własnych, w większości z kredytów bankowych.
Budynek, który ma powstać na działce Slza, ma mieć dwie wieże - jedną mieszkalną z mieszkaniami na 48 kondygnacjach, drugą administracyjną z biurami na dolnych kondygnacjach i hotelem z restauracją widokową na piętrze ma mieć nawet 60 pięter.
![Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] Pierwsze efekty rewitalizacji raciborskiego Rynku. Odsłonięto teren wokół Kolumny Maryjnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17872252641787224425dsc01676-.jpg)
![Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] Włoskie smaki wróciły do Raciborza. Delikatesy Oliwa i Wino w nowym miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787238815dsc-6729-.jpg)








![160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [REKONSTRUKCJA WIDEO] 160 lat temu z Raciborza odjechał pierwszy pociąg do Wiednia. Miasto znalazło się na trasie europejskich podróży [REKONSTRUKCJA WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17873863561142-0001-.jpg)



![Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] Nowe mini-zoo w Lesie Obora coraz bliżej. Otwarcie dla zwiedzających dopiero w przyszłym roku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787207849dsc-6507-.jpg)










![Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] Tu nie było miejsca na słabość. Strażacy stoczyli morderczą walkę na Placu Dominikańskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787401694zazwody-.jpg)















![Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] Rodzinny rajd połączył mieszkańców regionu. Tak wyglądała rowerowa część strażackiego Memoriału [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1787404258gre07983-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz