Partnerzy projektu dotyczącego kolei wąskotorowej spotkali się w Ostrawie

W miniony poniedziałek, 13 lipca, w Ostrawie odbyło się spotkanie partnerów projektu „Kolejka wąskotorowa - cel turystyczny”.
Wspomniane spotkanie miało charakter pierwszego spotkania zespołu roboczego. Projekt realizowany jest we współpracy z Úzkorozchodná trať Třemešná ve Slezsku - Osoblaha. Celem projektu jest stworzenie rozległego ośrodka turystycznego, który łączy problematykę kolei wąskotorowej. Ośrodek turystyczny będzie składać się z zabytkowych budynków dworca kolejowego wzdłuż toru w Osobłodze i centrum multimedialnego w Kuźni Raciborskiej (stacja Rudy).
Budynki zostaną naprawione i powiązane z koleją wąskotorową. Zadania realizowane są w ramach projektu „Kolejka wąskotorowa – cel turystyczny“, numer projektu CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001267, realizowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A CZ-PL. Projekt realizowany będzie do września 2022 roku. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 255 123,85€.
Udział w projekcie bierze Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach, która w lipcu działa już w niemalże pełnym zakresie. W dniach od 14 lipca do 17 lipca kursy kolejką wąskotorową w godzinach 11.00, 14.00 i 16.15 odbywają się na trasie ograniczonej do odcinka Rudy-Stanica-Rudy. Pozostałe kursy bez zmian.






![Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] Prezydent z zastępcami wybiera się na dzielnice [HARMONOGRAM SPOTKAŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740694991-dsc0307-.jpg)

![Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776184758img-4365-.jpg)






![Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] Wesele Śląskie przyciągnęło tłumy do RCK [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776030090dsc-7778-.jpg)

![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776181824dsc-2064-.jpg)







![Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] Od nadziei do rozczarowania. Nędza przegrywa z Górnikiem Radlin [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17760763921776075915photo-50-z-102-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany