Raport 998. Czad przy Królewskiej. Pożar siana w Pietrowicach Wielkich

W czasie minionej doby strażacy z PSP Racibórz odnotowali trzy zdarzenia. Prowadzili działania związane z pojawieniem się tlenku węgla w bloku przy Królewskiej, gasili pożar siana w Pietrowicach Wielkich oraz usuwali plamę substancji ropopochodnej w Kuźni Raciborskiej. Sprawdź szczegóły interwencji.
Informacja o pierwszym zdarzeniu wpłynęła do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 9.06. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z lokali przy ulicy Królewskiej włączyła się czujka czadu. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Nieco później na miejsce akcji dojechała także autodrabina, przy użyciu której strażacy sprawdzali, czy w lokalach w których nikt nie otworzył drzwi naprawdę nikogo nie ma. Strażackie urządzenia potwierdziły obecność czadu.
O godzinie 9.27 odnotowano kolejne zdarzenie. Miało ono miejsce na polu w pobliżu ulicy Mickiewicza w Pietrowicach Wielkich. Doszło tam do pożaru siana na areale około pięciu arów. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Dzięki szybkiej interwencji udało się uniknąć strat. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było podpalenie.
Ostatnie poniedziałkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 11.57 na ulicy Kozielskiej w Kuźni Raciborskiej. W ciągu DW 425 znajdowała się plama substancji ropopochodnej. Do akcji jej usuwania zadysponowano dwa zastępy OSP.
![Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] Orszak Trzech Króli przeszedł nową trasą ulicami Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767712139dsc-9973-.jpg)




![Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] Groźne zdarzenie drogowe w Krowiarkach [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767773094photo-2026-01-07-08-53-21-2-.jpg)
![Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] Krzanowice dołączyły do Orszaków Trzech Króli w powiecie raciborskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767711794dsc-9876-.jpg)

![Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] Koncert kolęd i pieśni Elżbiety i Andrzeja Biskupów powrócił do Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767728208dsc-7526-.jpg)
![Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] Zderzenie Forda i Toyoty w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767782548612947534-122116934109079676-8390672481762165846-n-2-.jpg)

![Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] Vulcan ostrzegał, urząd przespał - raciborską oświatę czeka bolesny zabieg [OPINIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767824370img-2545-.jpg)
![Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] Rekordowa edycja Kolędników Misyjnych w Raciborzu-Brzeziu kończy Rok Jubileuszowy 2025 [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767698208img-3180-.jpg)




























Komentarze (0)
Dodaj komentarz