800 tys. zł to pula środków, które trafią do klubów sportowych z regionu

Sejmik Województwa i Zarząd Województwa wychodząc naprzeciw potrzebom klubów sportowych z regionu, ogłasza otwarty konkurs ofert na zadania publiczne, w ramach wspierania przedsięwzięć z zakresu upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z terenu województwa śląskiego. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.
„To środki, których celem jest wsparcie funkcjonowania klubów sportowych z regionu, które ze względu na epidemię koronawirusa nie mogły funkcjonować w normalny sposób. Aktywność fizyczna i zdrowy styl życia, szczególnie w przypadku najmłodszych mieszkańców, są niezwykle istotne, dlatego chcemy pomóc klubom w przetrwaniu tych trudnych chwil” – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.
Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył na ten cel kwotę 800 tys. złotych. Zadania będzie można realizować od dnia podpisania umowy do 31 grudnia 2020 roku. W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe zarejestrowane od co najmniej 2 lat, realizujące zadania statutowe w zakresie kultury fizycznej.
„To właśnie w małych i średnich klubach rozpoczyna się zwykle przygoda ze sportem największych gwiazd. W skali kraju program wsparcia klubów okazał się wielkim sukcesem i gratuluję marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu, że przenosi te dobre wzorce we wsparciu szkolenia dzieci i młodzieży na poziom regionu. To konkretne środki dla klubów sportowych z województwa śląskiego” – mówił Witold Bańka, przewodniczący Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).


![Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777634797dsc-2483-.jpg)
![Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] Majówka Pokoleń w Szymocicach. Pierwszy dzień za nami, drugi przed uczestnikami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777700688bez-nazwy-64-.jpg)









![XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] XXI Ekowystawa. Dom i Ogród Przyjazne Środowisku już 9–10 maja w Pietrowicach Wielkich [PROGRAM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1746883969dsc-4101-.jpg)
![Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] Diecezjalne Święto Rodziny i XIII Jarmark Cysterski w Jemielnicy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777660271dsc-0612-.jpg)




![Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] Musicalowy wieczór z Błażejem Klimaszką w domu książęcym [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777703399677212520-1419168206922373-564694528003850730-n-.jpg)













![B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] B klasa: W Brzeziu stabilnie. Dwadzieścia jeden meczów z rzędu w plecy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777759770686903400-1579574387502854-249400630743473111-n-.jpg)
![One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] One Man Show przy Łąkowej. Michał Grzesik rozstrzygnął mecz w pojedynkę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1777763275gre06194-.jpg)





Komentarze (0)
Dodaj komentarz