Dawid Wacławczyk: Trudno udawać, że wszystko jest w porządku

Radny powiatowy Dawid Wacławczyk, lider współrządzącego w mieście RSS Nasze Miasto komentuje rozbrat koalicji z radnym Piotrem Klimą.
- Nie będę ukrywał, że ostatnie wydarzenia związane z osobą Piotra Klimy to nie jest mój wymarzony scenariusz. Pamiętam, że był jedynym radnym koalicji Lenka i Wojnara, który w roku 2008 wstawił się za mną, gdy ta ekipa urządziła polowanie na mnie i na lokal "Koniec Świata" znajdujący się w D.K. "Strzecha". Uniósł sie wtedy honorem, co będę zawsze pamiętał. Próbowałem zaangażować się w zażegnanie niezrozumiałych dla mnie sporów, które Piotr od dłuższego czasu toczył z Leonem Fiołką, a ostatnio właściwie już z całym klubem oraz prezydentem. Niestety nic z tego nie wyszło, nad czym ubolewam. Z drugiej strony trudno udawać, że wszystko jest w porządku, gdy klub nie ma zebrań, a gdy nawet się spotyka, to przewodniczący nie respektuje zdania pozostałych członków klubu i gra swoją solową grę. Zawiodła komunikacja i częsta w samorządzie gra emocji. Forma zdalna jeszcze to podkręciła. W mojej ocenie Piotr zaufał w ostatnim czasie niewłaściwym doradcom; osobom, których intencje są w mojej ocenie bardzo dalekie od ideowych. Podejrzewam nawet, że celem całej tej operacji było właśnie skłócenie Piotra z koalicją. Opozycja, której każda zadyma, destrukcja, bicie piany i paraliż jest na rękę - może potraktować to jako swoistego rodzaju sukces. Gorzej z Raciborzem, któremu personalne przepychanki nie są do niczego potrzebne i do niczego konstruktywnego nie prowadzą. Mieszkańcy potrzebują profesjonalnie działającej administracji i sprawnej Rady Miasta, a nie spektakli. Ufam jednak w to, że gdy emocje opadną, współpraca z Piotrem Klimą będzie możliwa. Potrafię ją sobie jak najbardziej wyobrazić, także w jakiejś nowej, nie do końca formalnej formule - komentuje pytany przez nas radny Dawid Wacławczyk.



![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)




![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)



![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)



![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)


![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)



![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz