Dziś ruszają matury. W raciborskich szkołach pełny reżim sanitarny

Na teren szkół mają wstęp tylko osoby zdrowe i nie podlegające kwarantannie - zdający, nauczyciele oraz obsługa, w wyjątkowych sytuacjach rodzice, jeśli zdający wymaga pomocy w poruszaniu się. O godz. 9.00 ponad 660 maturzystów raciborskich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat rozpocznie egzamin z języka polskiego. Maturę piszą też uczniowie podległego śląskiemu marszałkowi ZSOMS.
- Proszę zabrać: dowód osobisty, długopisy z czarnym wkładem, wodę niegazowaną, dodatkowo - dozwolone przybory na poszczególne egzaminy. Na teren szkoły nie wolno wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń elektroniczno-komunikacyjnych (np. smartwatchy). Czekając na wejście (dziedziniec szkoły) oraz na terenie szkoły należy mieć założoną maseczkę lub przyłbicę i zachować odpowiednią, bezpieczną odległość od innych. Należy punktualnie stawić się przed odpowiednim wejściem do szkoły, zgodnie z wcześniej przesłanym harmonogramem. Proszę nie przychodzić przed czasem. Przy wchodzeniu do szkoły proszę przestrzegać wytycznych, przekazywanych przez nauczycieli dyżurujących - informowało na swoim profilu II LO w Raciborzu. Wszystkie szkoły musiały się dostosować do reżimu zgodnie z wytycznymi MEN. W szkole należy poruszać się w maseczce albo w przyłbicy. Podczas egzaminu można je zdjąć.
Jakie przedmioty wybrali tegoroczni maturzyści w Raciborzu sprawdzisz [tutaj]
Harmonogram matur pisemnych:
8 czerwca (poniedziałek) - język polski (poziom podstawowy i rozszerzony),
9 czerwca (wtorek) - matematyka (poziom podstawowy),
10 czerwca (środa) - język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony),
15 czerwca (poniedziałek) - filozofia i matematyka (poziom rozszerzony),
16 czerwca (wtorek) - biologia, WOS,
17 czerwca (środa) - chemia, informatyka,
19 czerwca (piątek) - geografia, historia sztuki,
24 czerwca (środa) - fizyka, historia.
Maturzystom życzymy powodzenia



































![Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika na bis. Jeden bal, dwa fotoreportaże [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176859580117685952154j0a8699-.jpg)
![Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] Studniówka raciborskiego Mechanika – wszystkie klasy bawią się wspólnie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768594488bez-nazwy-50-.jpg)



![Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] Zdjęcia na bis. Sportowo-mundurowa studniówka ZSOMS [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768602821dsc-2301-.jpg)
![Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Poloneza czas zacząć! Studniówka ZSOMS w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768599501dsc-7699-298-.jpg)

![Nowa strzelnica w Ekonomiku otwarta dla młodzieży i organizacji proobronnych [FOTO i WIDEO] Nowa strzelnica w Ekonomiku otwarta dla młodzieży i organizacji proobronnych [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768476573img-3490-.jpg)


![X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] X Eko Cross po Ziemi Pietrowickiej przyciągnął ponad 200 biegaczy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768648302dsc-0207-.jpg)











![Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] Pewne zwycięstwo siatkarzy z Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768558478img-5314-.jpg)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz