Procesja Bożego Ciała może się odbyć do czterech ołtarzy

- Procesje Bożego Ciała mogą być w tym roku organizowane bez ograniczeń w liczbie uczestników. To oznacza, że możemy właściwie iść zwykłymi trasami do czterech ołtarzy, pamiętając oczywiście o zachowaniu odpowiednich środków ostrożności - potwierdził podczas Mszy Krzyżma, 4 czerwca, bp Andrzej Czaja.
Ordynariusz opolski aktualizował także dekret z 28 maja. - W trosce o przywrócenie należnej czci Bogu Wszechmogącemu i uświęcenie wiernych, w nawiązaniu do przepisów obowiązującego prawa kościelnego oraz „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 29 maja 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 964), z dniem dzisiejszym wprowadzam następujące zmiany do mojego Dekretu z dnia 28 maja 2020 roku (nr 23/2020/A/KNC-K).
Pkt 5. otrzymuje brzmienie: Zezwalam na organizowanie procesji bez limitu wiernych, w tym procesji w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.
Pkt 14. otrzymuje brzmienie: Roztropnemu rozeznaniu duszpasterzy pozostawiam kwestię organizowania rekolekcji, misji, wyjazdów i spotkań formacyjnych, a także konwentów i konferencji dekanalnych oraz zjazdów kursowych, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, określonego przez prawo państwowe. Należy przywrócić nauki przedmałżeńskie i przygotowanie do Pierwszej Komunii św., a także, po przeprowadzeniu szkolnych egzaminów dla uczniów klas ósmych, przygotowanie do przyjęcia przez nich oraz uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych sakramentu bierzmowania.
Dodaje się pkt 22. w brzmieniu: Zezwalam na pokropienia wiernych wodą święconą.
Parafie z Raciborza planują jednak procesje wokół świątyń. W parafii NSPJ zaplanowano cztery podczas Mszy św. o 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00. - W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało; Msze św. o godz. 7:30, 9:00 po niej procesja, 11:30 i wieczorna o 17:00; procesje Bożego Ciała odprawimy na placu kościelnym do czterech ołtarzy - informuje proboszcz z Ostroga.



![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)









![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)




![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany