Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 czerwca 202009:08

Śląska policja pomaga ominąć korki

Śląska policja pomaga ominąć korki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Jako pierwsza w kraju Komenda Wojewódzka w Katowicach udostępnia informacje on-line o utrudnieniach na drogach. Ogólnodostępna aplikacja pomoże wskazać miejsce i czas trwania utrudnienia przejazdu drogą, na której doszło do zdarzenia drogowego. Istotną zaletą tego rozwiązania dla wszystkich uczestników ruchu drogowego jest możliwość natychmiastowego przekonania się o tym, co zajmie nam więcej czasu – wybór drogi objazdem czy oczekiwanie w zatorze drogowym potocznie nazywanym „korkiem”. 

Pod internetowym adresem policja.orsip.pl udostępniona została zakładka CYFROWE OBSERWATORIUM BEZPIECZEŃSTWA, na której m.in. zamieszczone są aplikacje związane z codzienną pracą śląskiej policji drogowej - zdarzenia drogowe on-line oraz historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych.

35-616838_g

Aplikacja zdarzenia drogowe on-line będzie dostępna w każdym urządzeniu z łączem internetowym, a informacje o utrudnieniach na drodze będą w niej zamieszczać policjanci drogówki bezpośrednio po dotarciu na miejsce zdarzenia. Śląska Policja ma nadzieję na chęć nawiązania współpracy przez operatorów systemów nawigacji drogowych, co dzięki posiadanej w danej chwili tylko przez policjantów wiedzy o czasie trwającego utrudnienia, pozwoli na ustalenie, czy krótszy czas przejazdu do celu zajmie nam postój w zatorze drogowym, czy należy wybrać drogę objazdem.

Aplikacja historia zdarzeń drogowych i miejsc szczególnie niebezpiecznych pozwoli na sprawdzenie miejsc/ rejonów/ odcinków dróg, na których dochodziło do zdarzeń drogowych. Dlatego narzędzie może stanowić cenną pomoc dla instytucji samorządowych i zarządców dróg.

Te nowoczesne rozwiązania powstały w ramach projektu pn. „Cyfrowe Obserwatorium Bezpieczeństwa Województwa Śląskiego – Śląska Policja bliżej społeczeństwa”, który został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa śląskiego na lata 2014- 2020.

Całkowita wartość projektu wyniosła 23 166 170,99 zł, z czego 19 476 692,60 zł (ponad 84%) dofinansowane zostało ze środków UE.

35-616845

Autor: KWP Katowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.