Od 1 czerwca ważne zmiany w gminie Krzyżanowice

Dotyczą funkcjonowania gminnych jednostek oraz żłobka i przedszkoli.
Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych
Od 1 czerwca 2020 r. Urząd Gminy w Krzyżanowicach oraz jednostki organizacyjne Gminy wracają do pracy jednozmianowej. Urząd Gminy będzie czynny w stałych godzinach: od poniedziałku do środy od godz. 7.00 do godz. 15.00; czwartek od godz. 8.00 do godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 7.00 do godz. 14.00.
- Jednocześnie informujemy, że w związku z trwającym stanem epidemii w naszym kraju w dalszym ciągu Urząd będzie prowadził bezpośrednią obsługę klientów w sprawach wymagających osobistego stawienia się po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty i tylko w miejscu do tego wyznaczonym. Należy pamiętać: wciąż można kontaktować się z urzędnikami mailowo, telefonicznie oraz elektronicznie; nadal istnieje możliwość złożenia dokumentów przez skrzynkę podawczą ustawioną w wejściu do urzędu. Z uwagi na ochronę Państwa zdrowia bezpośrednia obsługa będzie możliwa z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w szczególności dotyczy to: zasłaniania ust i nosa; zdezynfekowania dłoni przy wejściu do budynku; utrzymania odległości 2 m między osobami przebywającymi w budynku; w jednym pomieszczeniu, w tym samym czasie, nie może przebywać więcej niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów. Od 1 czerwca można dokonywać płatności w kasie Urzędu Gminy.
Wznowienie pracy żłobka oraz przedszkoli
Gmina Krzyżanowice wznawia funkcjonowanie żłobka oraz placówek przedszkolnych z dniem 1 czerwca 2020 r., zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Kierując się powyższymi wytycznymi, placówki mogą przyjąć następującą liczbę dzieci:
1) Przedszkole w Chałupkach – 8 dzieci;
2) Zespół Szkolno-Przedszkolny Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie – 15 dzieci;
3) Przedszkole w Krzyżanowicach – 30 dzieci;
4) Przedszkole w Tworkowie –44 dzieci;
5) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Owsiszczach – 11 dzieci;
6) Przedszkole w Bieńkowicach – 22 dzieci;
7) Żłobek - 4 dzieci.
Zainteresowanych rodziców prosimy o telefoniczny kontakt z dyrektorem placówki.








![Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763990146krew-.jpg)


![Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] Pożar na Słowackiego, alarm z czujki na Mickiewicza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1749375209499219631-1011344671183860-2834836459692046695-n-.jpg)















![Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Nadchodzi Boże Narodzenie. Bogaty kalendarz przedświątecznych wydarzeń w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1764103730zrzut-ekranu-2025-11-25-o-21-48-20-.png)























Komentarze (0)
Dodaj komentarz