Urząd Pocztowy z Krzyżanowic uczci pamięć Carla Gratzy

27 maja 2020 roku Urząd Pocztowy w Krzyżanowicach uczci pamięć pochodzącego z Tworkowa, niemieckiego duchownego katolickiego i posła do Reichstagu, Carla Gratzy w jego 200. rocznicę urodzin.
Tego dnia w krzyżanowickiej placówce wysyłając, np. list lub kartkę pocztową, będzie można otrzymać pamiątkowy stempel. Twórcą stempla i pomysłodawcą akcji jest pochodzący z Tworkowa, filatelista Josef Drobny. Urząd Gminy w Krzyżanowicach zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w akcji.
Carl Gratza urodził się 27 maja 1820 r. w Tworkowie. Był szanowanym i cenionym duchownym katolickim, który swoją osobą przyciągał do kościoła rzesze wiernych. Nie zgadzając się z polityką rządu Cesarstwa Niemieckiego, zdecydował się wystartować w wyborach parlamentarnych do Reichstagu, w których został wybrany posłem z listy Niemieckiej Partii Centrum. Gratza zmarł 29 czerwca 1876 r. w Jemielnicy. Został pochowany przy kościele cmentarnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Jemielnicy. Jego nagrobek zachował się do dziś.

![Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Mularczyka na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO] Ostatnie pożegnanie śp. Ryszarda Mularczyka na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784827405bez-nazwy-107-.jpg)









































![Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] Od stadionu RSV 03 do H2Ostróg. Sto lat sportowej historii tego miejsca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1784993854img-0029-.jpg)

![Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] Msza święta w kaplicy zamkowej. Tradycyjne nabożeństwo i zwiedzanie budynku bramnego [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1740338832dsc-6247-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany