Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 maja 202011:42

Były pracownik Rafako będzie zarządzał górną Odrą i zbiornikiem Racibórz

Były pracownik Rafako będzie zarządzał górną Odrą i zbiornikiem Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Mirosław Kurz mianowany Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. Ta instytucja to inwestor przy budowie zbiornika Racibórz. Zarządza górnym odcinkiem Odry. 

- 6 maja prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Przemysław Daca odbył wizytę terenową w Gliwicach, w czasie której dokonał przeglądu sytuacji i monitoringu działań minimalizujących skutki suszy na obszarze zarządzanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach - podały PGW Wody Polskie.

- Pobyt w terenie był jednocześnie okazją dla prezesa PGW WP, by podzielić się z pracownikami Wód Polskich w Gliwicach swoją decyzją o mianowaniu dyrektorem tutejszego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, Mirosława Kurza. Nowo powołany dyrektor RZGW w Gliwicach dotychczas pełnił funkcję kierownika Biura Wdrażania Projektu budowy Zbiornika Racibórz Dolny – największej inwestycji hydrotechnicznej o funkcji przeciwpowodziowej w kraju. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, gdzie w 2009 r. na Wydziale Mechanicznym Technologicznym uzyskał tytuł doktora inżyniera. Jest również absolwentem Uniwersytetu Śląskiego, na którym ukończył studia podyplomowe z Prawa Gospodarczego i Handlowego. Za sprawą dotychczasowego doświadczenia zawodowego oraz uzyskanym kompetencjom specjalizuje się w zarządzaniu projektami. Mirosław Kurz od ponad dwudziestu lat był zawodowo związany z przedsiębiorstwami takimi jak FAMED S.A. w Żywcu, Instytucie Techniki i Aparatury Medycznej ITAM Zabrze, Elwo S.A., RAFAKO S.A. Doświadczenie zawodowe zdobywał zajmując wszystkie kluczowe stanowiska tj. konstruktora, głównego specjalisty w biurze projektowym, menagera projektów badawczych, kierownika zespołu pracowni projektowych, kierownika projektu. W trakcie swojej kariery zawodowej brał czynny udział w pracach nad nowymi produktami dla klientów z obszaru przemysłu, jak również w przygotowaniu planów rozwoju produktów, wdrażaniu nowych rozwiązań technicznych. Z sukcesami uczestniczył w realizacji przedsięwzięć, z który część stanowiły kontrakty „pod klucz”. Przez wiele lat pracy zawodowej jako menager działał pod presją czasu, szczególnie współpracując równolegle z wieloma firmami podwykonawczymi oraz instytucjami - czytamy w komunikacie.

Dotąd dyrektorem RZGW Gliwice był Łukasz Lange. RZGW podlegają zarządy Zlewni w Katowicach, Gliwicach oraz Opolu, a także Nadzory Wodne, w tym Nadzór Wodny w Raciborzu, przy ul. Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" 18.

Czytaj także Zbiornik Racibórz głównym tematem sesji. Radni pytali o stan wody w Odrze miejskiej

Autor: opr. red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202523:58

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN]

Sportowe podsumowanie weekendu [FOTO z HLPN] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W miniony weekend nie można było narzekać na brak sportowych emocji. Zapewnili je piłkarze halowi podczas IV weekendu z futsalem, siatkarze KS Racibórz oraz zawodnicy Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Sprawdź, jak poradziły sobie poszczególne ekipy. W galerii zdjęcia z niedzielnych potyczek w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 grudnia 202513:53

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO]

Pięciosetowy thriller w hali przy Łąkowej. KS Racibórz zakończył rok zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotnie popołudnie (20.12) rozegrano ostatni w 2025 roku mecz ligowy z udziałem siatkarzy KS Racibórz. Gospodarze zmierzyli się z zespołem KS Volley Miasteczko Śląskie. Spotkanie od pierwszych piłek dostarczyło licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji i zakończyło się pięciosetową przeprawą.

Oskar Tomeczek
Sport21 grudnia 202513:36

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO]

Winter Futsal Cup rocznika 2014. Międzynarodowa rywalizacja w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 20 grudnia, w hali OSiR Racibórz rozegrano kolejną edycję Winter Futsal Cup, turnieju halowego skierowanego do najmłodszych adeptów piłki nożnej. Tym razem do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2014, a zawody miały międzynarodowy charakter. Na parkiecie zaprezentowały się drużyny z Polski oraz Republiki Czeskiej, dostarczając wielu sportowych emocji zarówno uczestnikom, jak i licznie zgromadzonej publiczności.

Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.12.2025
18 grudnia 202521:43

Nasz Racibórz 19.12.2025

Nasz Racibórz 12.12.2025
11 grudnia 202519:49

Nasz Racibórz 12.12.2025

Nasz Racibórz 05.12.2025
8 grudnia 202511:20

Nasz Racibórz 05.12.2025

Nasz Racibórz 28.11.2025
27 listopada 202522:31

Nasz Racibórz 28.11.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.